سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

ویژه برنامه های متنوع صدا و سیمای چهارمحال و بختیاری در بهار قرآن - صفحه محتوایی خبر

 

 

ویژه برنامه های متنوع صدا و سیمای چهارمحال و بختیاری در بهار قرآن

ویژه برنامه های متنوع صدا و سیمای چهارمحال و بختیاری در بهار قرآن

 

صدا و سیمای چهارمحال و بختیاری با تولید و تهیه ویژه برنامه های متنوع در بهار قرآن به میهمانی خدا می رود.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای چهارمحال و بختیاری؛ معاونت سیمای شبکه جهان بین با تولید و تهیه برنامه های "ماه عاشقی" و "تا آسمان" به استقبال ماه مبارک رمضان می رود.

"ماه عاشقی" ویژه برنامه لحظه های ناب و معنوی افطار است که با بخش های مختلف، این لحظه ها را برای روزه داران دلنشین و زیباتر می کند. "ماه عاشقی" به تهیه کنندگی و کارگردانی سیدامین رضوی و اجرای احمد باقری یک ساعت قبل از اذان مغرب تقدیم میهمانان خوان گسترده الهی می شود. حضور کارشناسان مذهبی در استودیو و پرداختن به مسئله روزه داری و آثار و برکات این ماه، سفره های ساده و ثبت لحظه های روزه داری مشاغل خدمت رسان در لحظات افطار و همچنین کادر درمان که با زبان روزه مشغول خدمت هستند، بخش پزشکی و ارائه فواید روزه داری و تغذیه مناسب، تفسیر آیات قرآن مجید، مصاحبه با افراد خیر در استان، گزارش و مصاحبه با روزه اولی ها، تشریح نامه 53 نهج البلاغه و کلام حضرت علی(ع) به مالک اشتر و پرداختن به موضوع انتخابات، هر یتیم یک حامی و انعکاس موضوعات ملی و مذهبی در برنامه از بخش های متنوع "ماه عاشقی" هستند.

معاونت سیما با برنامه "تا آسمان" به تهیه کنندگی داریوش نیکبخت و اجرای جمال خدابخشی سحرهای ماه نزول رحمت الهی به مدت یک ساعت میهمان هم استانی ها می شود. دعاها و احادیث روزهای ماه مبارک رمضان، بیانات حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری، حضور کارشناس مذهبی و صحبت پیرامون احکام ماه رمضان و روزه داری، مناجات نامه و تصاویر زیبای گرافیکی به همراه گفتار متن، معرفی نخبگان و افراد برجسته قرآنی دارای مقام، سفره های ساده مشاغلی که هنگام سحر مشغول کار و فعالیت هستند، حکایت های عرفانی به صورت گرافیکی و گفتار متن به همراه نقاشی که همزمان اجرا می شود، هر یتیم یک حامی، پرداختن به وصیت نامه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، همچنین موضوع انتخابات و مناسبت های ملی و مذهبی از بخش های متفاوت برنامه "تا آسمان" هستند.

مراسم معنوی جزء خوانی و ترتیل قرآن کریم هم ساعت 18 تا 19 از مصلای حضرت امام خمینی(ره) شهرکرد و شبکه استانی سیمای جهان بین پخش می شود.

معاونت صدای شبکه استانی جهان بین، افطارهای ماه ضیافت الهی با برنامه "سفره آسمانی" میهمان لحظه های ناب هم استانی هاست. این برنامه به تهیه کنندگی کبری موسوی و مهشید موسویان، گویندگی مرضیه رفیعی و فرزین مظفری، گزارشگری مجید عالی پور و علیرضا فیاضی و نویسندگی زهرا احمدی و کبری حیدری ساعت 18:30 تا 20  از صدای استانی پخش می شود. گزارش از مؤمنان خیر در این ماه، گزارش از مشاغلی که در لحظه های افطار مشغول خدمت رسانی هستند، موسیقی و ترانه، ادعیه و احادیث مرتبط با ماه خدا، بسته های صوتی همکاران افتخاری، مباحث کارشناسی متناسب با موضوع برنامه، حکایت های آموزنده در قالب نمایش، مصاحبه با مدافعان سلامت،  گزارش از کمک های مؤمنانه، تلفن و پیامک های مردمی، اصطلاحات محلی ویژه این ماه و آواهای مناسب ماه مبارک رمضان از بخش های بسیار متنوع ویژه برنامه افطارهای صدای جهان بین هستند.

در سحرهای عرفانی ماه بندگی خدا شنیدن برنامه رادیویی "گلبُنگ" خالی از لطف نیست. این برنامه به تهیه کنندگی و نویسندگی مریم رضوی و فاطمه دهقانی، گویندگی حامد ایرج پور و گزارشگری مصطفی راد در سحرهای ماه مبارک روی آنتن می رود. قرائت دعاهای ماه رمضان با صدای قاریان برجسته، موسیقی و ترانه، بسته های صوتی همکاران افتخاری، یک نکته از هزاران و سخنان حجت الاسلام ماندگاری، ضیافت و اعمال روزهای ماه مبارک، بخش فضل قرآن و فضیلت قرائت قرآن کریم، نجوای خلوتیان و شرح دعای ابوحمزه ثمالی، جرعه ای از احکام و یک نکته شرعی، امیر بیان و حکمت های نهج البلاغه و هم خوانی متناسب با اوقات دلنشین سحر از قسمت های مختلف این برنامه هستند.

معاونت خبر با تولید 8 گزارش در خصوص آئین و رسوم مردم در نقاط مختلف استان، تهیه 10 گزارش ویژه تأثیر ماه مبارک در مشاغل و معیشت مردم شهرستان های ده گانه استان با همکاری خبرنگاران شهرستان ها، تولید 6 گزارش  با محوریت کمک های خیران، اقدامات عام المنفعه مردم محور، اشاعه فرهنگ عفو و بخشش، بهار مهربانی ها، پرهیز از تجمل گرایی و ترویج افطاری های ساده، پخش تولیدات مردم محور و تصاویر ارسالی شهروندان در ارتباط با ماه مبارک رمضان، اطعام مؤمنین و پرداخت گزارشی به مناسبت های ماه و رویدادهای رمضان در استان، بهار قرآن را گرامی می دارد.

معاونت فضای مجازی صدا و سیمای چهارمحال و بختیاری هم با تولید مجموعه فتوکامنت تصویری در ۱۰ قسمت ماه مبارک رمضان را ارج می نهد. این مجموعه برگرفته از نامه 53 نهج البلاغه و فرمان امیرالمؤمنین(ع) به مالک اشتر به عنوان فرمانداری مصر است و در قسمت های کوتاه تصویری و شرح وظایف کارگزاران و زمامداران با شیوه ای هنرمندانه تولید و در فضای مجازی بارگذاری می شود. همچنین تولید گزارش تصویری ویژه ماه مبارک رمضان، تولید عکس نوشت در ۱۵ قطعه، برگزاری پویش مسابقه با عنوان "فرمان امیر"  به صورت روزانه در فضای مجازی و سیمای جهان بین، ایجاد صفحات ویژه در وب سایت، استفاده از ظرفیت اپلیکشین جهان بین همراه، معرفی ویژه برنامه های صدا و سیما، تقطیع ویژه برنامه های صدا و سیما و انتشار محتواهای تولید و تأمین در کلیه بسترها از دیگر اقدامات معاونت فضای مجازی در ماه نزول قرآن است.