سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

ویژه برنامه های محرم صدا وسیمای مرکز سیستان وبلوچستان - صفحه محتوایی خبر

 

 

ویژه برنامه های محرم صدا وسیمای مرکز سیستان وبلوچستان

ویژه برنامه های محرم صدا وسیمای مرکز سیستان وبلوچستان

 

صدا و سیمای مرکز سیستان وبلوچستان به مناسبت ایام محرم ویژه برنامه هایی را تهیه و تدارک دیده است.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز سیستان و بلوچستان ، هیئت عاشقی عنوان برنامه ایست از صدای شبکه استانی مرکز که به مناسبت فرار رسیدن ماه محرم برای شنوندگان رادیو زاهدان به روی آنتن می رود . این برنامه با پرداختن به تاریخ عظیم واقعه کربلا روایتگر حوادث و وقایع این روز با حضور کارشناسان دینی خواهد بود .

پخش مداحی و نوحه های مذهبی با حضور مداحان و پخش مراسم های عزاداری از هیئت ، تکیه ها و مساجد سطح استان و گزارش از حال وهوای محرم در شهر و روستاها و ارتباط مستقیم با کربلای معلی و برگزاری مراسم های تاسوعا وعاشورا از بخش هایست که در این برنامه خواهید شنید .

این برنامه از اول محرم تا 13 روز از ساعت 17:30 تا 19 به صورت زنده و در روز تاسوعا وعاشورا در صبح نیز پخش خواهد شد .

این برنامه را حامد بیجاری – عزیز فخر براهویی –فریبا دادی پور و ندرت نوروزی تهیه کنندگی و وحیده نوکندی – وحیده سلطانی – فرشاد مختاری اجرا خواهند کرد  پخش مستند پیر غلامان حسینی نیز از دیگر برنامه های شبکه خواهد بود .

لبیک یا حسین (ع )  عنوان برنامه ایست از سیمای شبکه استانی هامون که در ایام محرم با پخش ویژه برنامه های در سوگ سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین ( ع ) عزادار خواهد بود .

پخش مراسم شب های محرم از مساجد وهیئت های مذهبی ، گزارش وارتباط با شهرستان ها و کارشناسان ، نوحه خوانی ، مداحی  و مراسم های عزاداری در سیستان  با عنوان محرم در دارلولایه  و اجتماع عاشورائیان در زاهدان، زابل و بلوچستان همراه بینندگان خواهد بود .

لبیک یا حسین (ع ) را نجمه احسان اللهی از ساعت 20:30 تا 21:30 تهیه کنندگی و برنامه های مناسبتی محرم در سیستان به تهیه کنندکی علی سرگزی  و اجتماع عاشورائیان را علی هاشمی در زاهدان و در بلوچستان حسن آذرسا بر عهده خواهد داشت . پخش مستقیم نماز ظهر تاسوعا و عاشورا، شام غریبان حسینی به تهیه کنندگی رضا جنابادی، همایش بانوان عاشورایی و پخش مستقیم از رضویه در صبح تاسوعا و عاشورا و مراسم شیرخوارگان حسینی به تهیه کنندگی طیبه پور ملایی از شبکه هامون در ایام محرم خواهد بود .