سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

ویژه برنامه های مرکز چهارمحال و بختیاری همزمان با شب های قدرو ارتحال امام خمینی(ره) - صفحه محتوایی خبر

 

 

ویژه برنامه های مرکز چهارمحال و بختیاری همزمان با شب های قدرو ارتحال امام خمینی(ره)

ویژه برنامه های مرکز چهارمحال و بختیاری همزمان با شب های قدرو ارتحال امام خمینی(ره)

 

مدیرکل صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری از تولید و پخش برنامه های مختلفی، همزمان با شب های قدر، ایام ضربت خوردن و شهادت حضرت علی (ع) و سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی، در رسانه استانی خبرداد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری آقای عظیمی گفت: ویژه برنامه شب های قدر سیمای جهان بین شامل ارتباط زنده از مصلای بزرگ امام خمینی شهرکرد و پخش کامل مراسم احیای شب های قدر و عزاداری شهادت حضرت علی(ع)، قرائت دعای پرفیض جوشن کبیر، سخنرانی مذهبی، مراسم قرآن به سرگرفتن، دعا و نیایش و صحبت های مجری است که با هدف تبیین فضیلت ها و فیوضات شب های قدر از ساعت 23 به مدت300 دقیقه به تهیه کنندگی بیژن علی بابایی در این شب ها پخش می شود.

وی همچنین افزود: برنامه «عقیق» ویژه ایام ضربت خوردن و شهادت حضرت امیرالمؤمنین(ع)  و همچنین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) با بخش های متنوع، همراه لحظات معنوی بینندگان شبکه استانی می شود.

مدیرکل صدا و سیمای استان گفت: این برنامه با هدف تبیین فضایل و ویژگی های اخلاقی امام علی (ع)، توصیف شرایط جهان اسلام در زمان خلافت امیرالمؤمنین و همچنین اشاره به اندیشه های امام راحل عظیم الشأن، ابعاد قیام تاریخی15 خرداد و نقش مجلس خبرگان در انتخاب رهبر؛ در این ایام به روی آنتن می رود.

آقای عظیمی خاطر نشان کرد: ویژه برنامه «عقیق» در بخش های مرثیه خوانی، کارشناس، گزارش، نماهنگ، شعرخوانی شاعران هم استانی و میان برنامه از سیزدهم خرداد به مدت چهار شب از ساعت21 به مدت45 دقیقه به تهیه کنندگی فرحناز حاتم پوری از سیمای جهان بین پخش می شود.

وی با اشاره به اینکه معاونت صدای مرکز نیز در برنامه های روتین و روزانه خود در این ایام به مناسبت های ضربت خوردن و شهادت حضرت علی (ع) می پردازد، افزود: مراسم احیای شب های قدر هم به صورت ارتباط مستقیم از مصلای امام خمینی شهرکرد پخش می شود.

مدیرکل مرکز، پخش زنده سخنرانی های مصلی، دعای جوشن کبیر، مراسم قرآن بر سرگذاشتن و پخش مباحث کارشناسی، آنونس و ادعیه و مناجات را از بخش های ویژه برنامه های رادیو جهان بین در شب های قدر عنوان و خاطر نشان کرد: این برنامه در شب های قدر به تهیه کنندگی نایب صالحی، سید مهرداد افضلی و کبری حیدری از ساعت 22:30 دقیقه تا پایان مراسم معنوی احیا و شب زنده داری  پخش می شود.

آقای عظیمی افزود: «در سوگ آفتاب» هم عنوان ویژه برنامه رادیو جهان بین همزمان با سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) و قیام خونین 15 خرداد است که در بخش های کارشناسی، خاطرات مردم استان از ایام ارتحال امام راحل، سرود و موسیقی متناسب با حال و هوای برنامه و ارتباط با مراکز استان ها؛ به تهیه کنندگی رحمان داودیان در روز 14 خرداد از ساعت 17 تا 18:30 دقیقه از رادیو جهان بین پخش می شود.

وی افزود: معاونت خبر صدا و سیمای استان هم در قالب گزارش های مکتوب، صوتی و تصویری، تدارک ویژه ای برای گرامیداشت این مناسبت ها دیده است.

مدیرکل رسانه استانی، تولید 166 دقیقه خبر مکتوب و گزارش های رادیویی و تلویزیونی برای انتشار در خبرگزاری صدا و سیما و پخش از شبکه های محلی و سراسری در قالب انعکاس حضور مردم در مراسم احیای شب هاب قدر در مصلای امام خمینی و مساجد شهرکرد و همچنین در شهرستان های 9 گانه از طریق گزارش های خبرنگاران آزاد و پوشش خبری و تصویری هیئت های عزاداری در شهرکرد و 28 شهر استان را از برنامه های این معاونت همزمان با شب های قدر و شهادت حضرت علی(ع) برشمرد.

آقای عظیمی همچنین از تولید220 دقیقه خبر مکتوب و گزارش رادیویی و تلویزیونی همزمان با سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و قیام15 خرداد با رویکرد پوشش خبری برنامه های گروه های اعزامی به مرقد امام راحل و مراسم سالگرد عروج بنیانگذار جمهوری اسلامی در شهرکرد و شهرستان های 9 گانه با حضور میهمانان ویژه خبر داد.

وی همچنین به فعالیت های معاونت فضای مجازی صدا و سیمای استان در شبکه های اجتماعی همزمان با این مناسبت ها اشاره و تولید پوستر و عکس نوشته با مضامین اوقات شرعی شهرستان ها، احادیث و روایات، نکات قرآنی، ادعیه روزهای ماه مبارک رمضان، احکام، مناسبت های مختلف ماه مبارک رمضان و14 و 15 خرداد، معرفی مساجد و تولید اینفوگرافیک با موضوعات مرتبط با این مناسبت ها را بخشی از اقدامات درنظر گرفته شده این معاونت برای این ایام بیان کرد.

مدیرکل صدا و سیمای استان افزود: تولید ویدئو و پادکست با موضوع تکریم ایتام، شب های قدر، شهادت امیرالمؤمنین(ع)، ارتحال امام راحل و قیام 15 خرداد، تولید فایل صوتی شرح خطبه متقین نهج البلاغه و برگزاری مسابقه، برگزاری عکسواره آداب و رسوم ماه رمضان، بازنشر ویدئو و پادکست های تولیدی و تأمینی با موضوع آداب و رسوم و احکام، تولید ویدئوهای کوتاه «شمیم بهشت» و «نسیم معرفت» با موضوعات اعتقادی و بازنشر در فضای مجازی، ایجاد صفحه ویژه در وب سایت مرکز و بارگذاری محتوای تولیدی در کانال های پیام رسان سروش و اپلیکیشن جهان بین همراه از دیگر برنامه های این معاونت در این مناسبت ها است.