سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۶ مهر ۱۴۰۰

ویژه برنامه های نوروزی مرکز خراسان جنوبی اعلام شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

ویژه برنامه های نوروزی مرکز خراسان جنوبی اعلام شد

ویژه برنامه های نوروزی مرکز خراسان جنوبی اعلام شد

 

محمد ثقفی با معرفی ویژه برنامه های نوروزی صدا وسیمای مرکز گفت : با آغاز سال نو، مرکز  با برنامه های جدید و متنوع در حوزه صدا و سیما ، مهمان خانه های مردم استان خواهد بود.
به گزارش روابط عمومی صدا وسیمای مرکز خراسان جنوبی، مدیرکل صدا وسیمای مرکز، درآستانه فرارسیدن سال نو در نشست خبری با خبرنگاران در استان افزود: شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی (خاوران) برای لحظات ویژه تحویل سال نو، ویژه برنامه ای با عنوان «نو نوار» را پیش بینی کرده است که به صورت زنده و مستقیم از ساعت12 ظهر تا ساعت 15:00تقدیم هم استانی های عزیز خواهد شد.
وی گفت: این برنامه شامل دو بخش زنده و ضبطی است که در بخش زنده با حضور مجری برنامه (ایمان خوشحال) و بازیگر طنز (ابوالفضل نخعی زاده) ، فضای نمایشی طنز و مفرحی ایجاد می شود، همچنین مهمانان مختلفی نیز در استودیو حضورخواهند داشت و ارتباط زنده با گزارشگر مستقر در محل حرم امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع) شهرستان طبس و اجرای زنده موسیقی پاپ و سنتی نیز از جمله بخش های زنده برنامه خواهد بود .
وی افزود: در لابلای گفتگو با مهمانان، آیتم های متنوعی همچون گزارش مردمی، دیدار و گفتگو با خانواده شهدا، نماهنگ های بهاری و عیدانه، تصاویر مناطق گردشگری شهرستان های مختلف استان، تصاویر راه های استان و برقراری ارتباط با پلیس راه استان و ... پخش خواهد شد.
مدیر کل صدا وسیمای مرکز خراسان جنوبی اظهار کرد: برنامه « دیدنا » نیز از سوی سیمای مرکز برای ایام نوروز تدارک دیده شده است، که از روز اول تا سیزدهم فرودین ماه 96 هر شب به صورت زنده و مستقیم پخش می شود ، تا ساعاتی شاد، سرگرم کننده و آموزنده را برای مخاطبان خود به ارمغان آورد.
محمد ثقفی مدت زمان این  برنامه را ۶۰ دقیقه اعلام کرد و گفت: در هر برنامه مهمانانی از شهرستانهای استان حضور دارند و به معرفی ظرفیت های گردشگری، آداب و رسوم مردم شهرستان در ایام نوروز، معرفی غذاها و سوغات  محلی و ... خواهند پرداخت،حضـور شاعر و اجـرای موسیقی محلـی از شهرستان نیز از دیگر بخش های زنده برنامه است.
وی خاطرنشان کرد: از طریـق ارتباط با کارشناسان مربـوطه در این برنامه درخصوص آب و هوا، وضعیت جاده ها، مسائل مربوط به اسکان مسافران نوروزی و ...، اطلاع رسانی می شـود.
وی افزود: اجرای طنز این برنامه بر عهده ایمان خوشحال ، مرضیه خوشحال و ابوالفضل نخعی زاده  خواهد بود .
این مقام مسوول در ادامه تصریح کرد:  برنامه «روبه آبادی» نیز ، باهدف معرفی روستاهای هدف گردشگری استان که قابلیت اقتصادی مهمی دارند هر روزساعت 14:15 پخش خواهد شد.
محمد ثقفی به دیگر برنامه های سیمای استان نیز اشاره کرد و گفت: برنامه «چهل تکه» هر روز ساعت 22:40 پخش خواهد شد ، این برنامه با رویکرد ایجاد لحظاتی شاد تهیه شده است و در آن آیتم هایی مانند نمایش طنز ، کودکانه ، معرفی جاذبه های گردشگری استان وجود دارند.
وی گفت:در قالب یک جشنواره سینمایی، هر روز از بین 4 فیلم سینمایی به انتخاب بینندگان یک فیلم سینمایی ساعت 10:30 از شبکه استانی پخش خواهد شد.
وی افزود: در تمام ایام نوروز ، برنامه «شب های پرستاره» ، ساعت 15 و «سریال جایزه بزرگ» هر شب ساعت 23:15 از شبکه استانی پخش خواهد شد.
وی اظهار کرد:در راستای معرفی جاهای دیدنی استان و ترویج فرهنگ گردشگری ، برنامه سفرنامه  با هدف معرفی استان هر روزساعت 20:25 دقیقه پخش خواهد شد.
مدیر کل صدا وسیمای مرکز خراسان جنوبی با بیان اینکه برنامه «سفری دیگر» یک روز درمیان ساعت 22:15 با هدف ترویج فرهنگ گردشگری و معرفی زیباییهای ایران پخش خواهد شد تصریح کرد:در این برنامه با گردشگران خارجی همراه می شویم و جاهای دیدنی از نگاه و روایت آنها ، معرفی می شوند.
محمد ثقفی با اشاره به ویژه برنامه های تولید صدا در نوروز  96  نیز گفت: ویژه برنامه «استان در نوروز» با  52 برنامه 15 دقیقه ای در ساختار کلامی پیامی با موضوع اطلاع رسانی خدمات ستاد تسهیلات سفر در استان و اطلاع رسانی وضعیت آب و هوا ، وضعیت جاده ها و .... در ایام نوروز در  ساعات 08:30 صبح ، 13 ظهر، 16:15 عصر وساعت 21 شب پخش می شود.
وی خاطر نشان کرد : «سلامو 1 »  ویژه  برنامه رادیویی  صبح نوروز  96 است که با تعداد 12 برنامه 120دقیقه ای در ساختار ترکیبی نمایشی با هدف تفریحی ، تقویت فرهنگ عامه ، اطلاع رسانی خدمات ستاد سفرهای نوروزی استان به روی آنتن خواهد رفت.
وی افزود: برنامه «سرسال نو » برنامه ای 2 هزار و 100  دقیقه ای ویژه تحویل سال 96 است که با ساختار ترکیبی نمایشی با هدف تفریحی سرگرمی،تقویت فرهنگ نوروز ،تشویق گردشگری ،صلح ارحام به روی آنتن می رود
مدیر کل صدا وسیمای مرکز خراسان جنوبی با اشاره به اینکه 12 فروردین 96  مصادف با شهادت امام هادی (ع) است تصریح کرد : یک برنامه 120 دقیقه ای در ساختار ترکیبی نمایشی با عنوان«سلامو2 » و یک برنامه 120 دقیقه ای ترکیبی نمایشی با عنوان «قدم ور چش 2» ویژه شهادت امام هادی (ع) در این روز تدارک دیده شده است.
محمد ثقفی گفت: برنامه رادیویی «قدم ور چش1 »تحت عنوان 12 برنامه 120دقیقه ای در ساختار ترکیبی نمایشی ویژه عصر نوروز، هر روز ساعت 17 تا 19با هدف تفریحی سرگرمی ،تقویت فرهنگ مردم در نوروز ، صلح ارحام و اطلاع رسانی خدمات ستاد سفر پخش خواهد شد.
وی با بیان اینکه «بوی بهار» با 4 برنامه 120 دقیقه ای در ساختار کلامی پیامی ویژه 28 و 29 اسفند ماه جاری، صبح و عصر به روی آنتن می رودگفت: ،«فصل همدلی» با 2 برنامه 30دقیقه ای در ساختار کلامی پیامی و آوایی ویژه  انتخابات، در روزهای دوم و نهم فروردین ماه ،«میعاد جمعه» با 2 برنامه 45 دقیقه ای ویژه خطبه های نماز جمعه بیرجند در ساختار کلامی، درروزهای چهارم و یازدهم و «راه روشن» با 2 برنامه 45 دقیقه ای ویژه انتخابات در ساختار کلامی پیامی در روزهای ششم و سیزدهم فروردین ماه 96 از رادیو خراسان جنوبی پخش می شود.
وی با اشاره به برنامه های تامینی صدا در نوروز96 نیز گفت :«سفرنامه» عنوان برنامه سفارشی صدای استانها است که  به مدت 60 دقیقه با هدف تقویت گردشگری، هرروز از یک مرکز پخش می شود.
این مقام مسوول در ادامه تصریح کرد: برنامه رادیویی«ایران من» با 48 میان برنامه ی 5 دقیقه ای به معرفی اماکن و جاذبه های گردشگری استان خراسان جنوبی می پردازد.
محمد ثقفی اظهار کرد: گلچینی از برنامه های بقبند تولید سال 95 با عنوان «بقبند» با 12  برنامه 50 دقیقه ای که به فرهنگ عامه و روستا می پردازد و برنامه «چکه» نیز  با 12 برنامه به مدت 15 دقیقه به معرفی موسیقی فولکلور منطقه  خواهد پرداخت.
وی خاطرنشان کرد:«نغمه و نوا» با 12 برنامه ی زنده 45 دقیقه ای هرروز نوروز، ساعت 16:15 تا 17 بصورت زنده پخش می شود و به پخش ترانه های درخواستی مخاطبان شبکه استانی می پردازد.