سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

ویژه برنامه های نوروز 1400 در مرکزاصفهان - صفحه محتوایی خبر

 

 

ویژه برنامه های نوروز 1400 در مرکزاصفهان

ویژه برنامه های نوروز 1400 در مرکزاصفهان

 

صداوسیمای مرکز اصفهان به مناسبت عید نوروز سریال جدید قصه های سجاد و ویژه برنامه های متنوعی را تهیه، تولید و پخش می کند.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، معاونت سیما در روز 30 اسفند 99، ویژه برنامه تحویل سال را با عنوان"زنده رود" به صورت زنده به مدت 340 دقیقه با  موضوعات هم افزایی، نشاط و سلامت اجتماعی، آداب و رسوم و جاذبه های گردشگری از ساعت 9 صبح الی 15 بعداز ظهر تولید و پخش می کند.

سریال 13 قسمتی "قصه های سجاد" تولید صدا وسیمای مرکز اصفهان نیز در ایام عید نوروز از شبکه اصفهان پخش می شود.

این سریال در قالب طنز اجتماعی با ویژگی بیان لهجه اصفهانی تولید شده است و بازیگران نوجوان اصفهانی همچون سجاد رضایی ، منصور گماری و پوریا رستمی ، هستی شفیعی و محسن رنجکش در آن به ایفای نقش پرداخته اند.

همچنین ویژه برنامه های "بهار در بهار" زنده به مدت 70 دقیقه،" ویژه برنامه مشاعره"با عنوان شکرشکن به مدت 50 دقیقه،"گلستانه" به مدت 70 دقیقه با محوریت معرفی شهرستان کاشان و ظرفیت های شهرستان در ایام نوروز هرروز زنده از باغ فین کاشان پخش می شود.

  از برنامه های دیگر شبکه اصفهان در نوروز 1400 می توان به مسابقه چهارخونه" تولیدی به مدت 45 دقیقه،"مسابقه زنده تخت فولاد" به مدت 15 دقیقه،"زیرگنبدکبود" تولیدی به مدت 40 دقیقه،"سفرنامه" تولیدی به مدت 20 دقیقه،"یه جوردیگه" به مدت 20 دقیقه،"اصفهان امروز"به مدت 7 دقیقه، "کوک دل" به مدت 15 دقیقه اشاره کرد.

 در تامین برنامه شبکه اصفهان نیز سریال و فیلم های سینمایی شاد و جذابی در نظر گرفته شده است که در ایام نوروز پخش می شود.

رادیو اصفهان نیز با پخش ویژه برنامه سال تحویل به صورت زنده با عنوان بهار اصفهان با محوریت موضوعات سبک زندگی اسلامی، همدلی و هم افزایی، آداب و رسوم و... به مدت 120 دقیقه در دو نوبت 10صبح و 17 عصر از 29 اسفند ، ویژه برنامه های ایام نوروز با عناوین "بهار روزگاران" با موضوع مهدویت هر روز ساعت 14:30 الی 15، "سفر رادیویی" هر روز ساعت 7:15 الی 7:30، "آوای زنده رود" با پخش موسیقی و ترانه های شاد هر روز  ساعت 15 الی 15:55، "گلچین کیویج" هر روز  ساعت 8:35 الی 8:55، "قند و عسل" با موضوعات طنز اجتماعی هر شب ساعت 21:30 الی 22، و "شله قلمکار" با موضوع معرفی غذاهای سنتی اصفهان هر روز ساعت 16:45 الی 17میهمان خانه های مردم نصف جهان می شوند و به حال و هوای عید و سال نو می پردازند.

در واحد شعر و موسیقی مرکز اصفهان نیز قطعه موسیقی با عنوان "نوروزباستان" به آهنگسازی و تنظیم احسان پوریان زاده، خواننده محمدعلی باقری و شعر پوریا طلا کوب در ساختار ارکسترال و قطعه موسیقی با عنوان"بوی عید" به آهنگسازی و تنظیم سهراب معنوی، خواننده پویان خان بان و شعر امین سمیعی در ساختار پاپ در حال تولید می باشد.

برنامه های معاونت فضای مجازی هم در ایام نوروز شامل راه اندازی صفحه نوروز 1400 در وب سایت با قابلیت تور گردشگری مجازی، برگزاری پویش"نوروز و کرونا"، معرفی اماکن گردشگری و دیدنی شهرستان های استان اصفهان، معرفی برنامه های نوروزی رادیو  و تلویزیون اصفهان، معرفی اماکن تاریخی و دیدنی کمتر دیده شده شهر اصفهان توسط مردم و مسافران ، معرفی برخی از آداب و رسوم مردم اصفهان در ایام نوروز به منظور آشنایی مسافران با فرهنگ و آداب و رسوم مردم اصفهان و انتشار برخی از کلیپ های شاد و گزارش و تیزر می باشد.