سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

ویژه برنامه های نوروز 97 صداوسیمای مرکز آذربایجان غربی - صفحه محتوایی خبر

 

 

ویژه برنامه های نوروز 97 صداوسیمای مرکز آذربایجان غربی

ویژه برنامه های نوروز 97 صداوسیمای مرکز آذربایجان غربی


صدا و سيماي مركز آذربايجان غربي برنامه های شاد و متنوعی را برای نوروز 97 و آغاز سال جدید تدارک و پیش بینی کرده است .
صداي مركز آذربايجان غربي نوروز 97 را با ویژه برنامه تحویل سال با عنوان  (یاز نفسی) از ساعت 17 روز 29 اسفند آغاز مي كند . سرودهاي عاشيقي محلي ، نمايش هاي طنز ، و معرفي جاذبه هاي گردشگري و سنت هاي ويژه عيد نوروز از آيتم هاي اين برنامه 240 دقيقه اي است . راديو چي چست همچنین دو ویژه برنامه (بایرام خنی) و (نوروز گولی) در دو بازه زمانی صبح ساعت 10 و عصر از ساعت 18 با آیتم هایی همچون: گزارش از مسافران نوروزی ، آداب و رسوم بومی و محلی عید ، گردشگری ، اسکان مسافران تماس های مردمی ، هواشناسی و پلیس راه پخش می کند .   برنامه عصر گاهي بیر آخشام بیرسلام نیز در روزهای 22 و 23 اسفند به موضوع خطرات چهارشنبه آخر سال می پردازد . معرفي جاذبه هاي طبيعي و تاريخي استان ، ارتباط زنده با سایر مراکز صداوسیما و گزارش هاي متنوع از مسافران و مهمانان نوروز در سراسر استان از آیتم های سایر برنامه هاي صداي مركز آذربايجان غربي در ايام نوروز 97 خواهد بود .
سيماي مركز آذربايجان غربي نيز با برنامه هاي شاد و متنوع ، ميهمان خانه هاي گرم و صميمي مردم استان در ايام نوروز 97 خواهد بود.
سيماي مركز آذربايجان غربي نوروز 97 را با (يازگلیر) ويژه برنامه 240  دقيقه اي تحول سال در29 اسفند  ساعت 17 آغاز مي كند . این برنامه به تعداد 13 برنامه 60 دقیقه ای هر شب از ساعت 22 تا پایان تعطیلات از سیمای استانی بصورت زنده به تهیه کنندگی غلامرضا نیکنام و حسن فرخی ادامه خواهد یافت  .سایر برنامه هاي زنده سيماي مركز آذربايجان غربي از جمله: ائویمیز، گون آیدین نيز رنگ و بوي نوروزي به خود مي گيرند . همچنین در ایام نوروز ، سریال جدید اوجاداغلار که در 26 قسمت 40 دقیقه ای در مرکز آذربایجان غربی به تهیه کنندگی فرزین صالحی پخش می شود .  مستندهاي5 قسمتی اویونلار ، یایلاق نغمه لری و کوههای آذربایجان و نیز مستند 2 قسمتی تخت زرین و بن بست سیمین از آنتن سیمای استانی پخش خواهد شد . سایر مستندهای این ایام عبارتند از : پرواز پلیکانهای سفید ، دیدار در مراکان ، پهلوان محمد، خانه ای در آسمان ، در مسیر زاب و مستند زریاب خویی است . پخش روزانه فیلم سینمایی ، میان برنامه های طنز و مسابقه تلفنی مرحله ای از سایر برنامه های سیمای مرکز آذربایجان غربی برای ایام نوروز 97 می باشد .  
تهيه و پخش گزارش هاي متنوع از جاذبه هاي گردشگري و معرفي آداب و رسوم شهرهاي مختلف استان و سوغات ، اطلاع رساني بموقع از وضعيت آب و هوا و خدمات ستاد سفرهاي نوروزي آذربايجان غربي در جهت اسكان و پذيرايي از ميهمانان نوروزي و معرفي ظرفيت هاي گردشگري و آداب و رسوم نوروزي مردم آذربايجان غربي با درج خبرهاي مكتوب و تصويري در آنتن خبر استاني و سراسري و صفحه اختصاصي استان در وب سايت خبرگزاري صدا وسيما ، همچنين اطلاع رساني بموقع ازآخرين اخبار استان در شبكه هاي مجازي از برنامه هاي تدارك ديده شده براي نوروز 97 در معاونت خبر صدا وسيماي مركز آذربايجان غربي است .