جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

ویژه برنامه های نوروز 98 صداوسیمای مرکزاصفهان - صفحه محتوایی خبر

 

 

ویژه برنامه های نوروز 98 صداوسیمای مرکزاصفهان

ویژه برنامه های نوروز 98 صداوسیمای مرکزاصفهان

 

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکز اصفهان ، به مناسبت عید نوروز معاونت سیمای این مرکز ویژه برنامه های متنوعی را همچون تله فیلم"پیچ جاده نمناک" به مدت 95 دقیقه با موضوع داستانی عاشقانه تولید و پخش می کند. ساخت تله فیلم پیچ جاده نمناک به نویسندگی و کارگردانی احسان سلطانیان در مرکز اصفهان از معدود تله فیلم های ایران در ژانر "نوآر" است که داستانی عاشقانه و حادثه ای را در چهل و دو سال پیش روایت می کند. از ویژگی های جذاب این تله فیلم تلفیق قواعد ژانر نوآر با ویژگی فولکلوریک ایران و به ویژه ایل قشقایی است.

در داستان این تله فیلم احمد مفخم معروف به شیرمرد یک معلم عشایری در سیاه چادرهای ایل قشقایی است که سالها در حال مبارزه سیاسی بوده است که توسط ساواک دستگیر می شود و مامور انتقال شیرمرد به تهران یکی از نیروهای ژاندارمری سمیرم است که سالها قبل شاگرد شیرمرد در سیاه چادرها بوده است و حالا او بر سر دو راهی عشق و معرفت قرار می گیرد.

تله فیلم "پیچ جاده نمناک" به تهیه کنندگی احسان سلطانیان ، مدیرفیلمبرداری مجید محسنی ، مدیر تولید مجید نعمت الهی ، تدوین مهدی دهقان ، صدابردار سعید بهرامی، گریم نفیسه علیزاده ، طراح صحنه مسعود جزایری ، طراح لباس مهناز شکوه فر ، برنامه ریز و دستیار اول کارگردان هادی مسعودی ، دستیار اول فیلمبردار محسن شکرالهی ، مدیر تدارکات حمید تربتیان ، مدیر جلوه های ویژه میدانی حمید رسولیان ، منشی صحنه جیران جناب ، عکاس فروغ سلطانیان و بازیگری مهران هادی ، حسن جویره ، امین زارع ، بیژن افشار ، شهاب غزالی ، جهانگیر نکویی ، مهرداد فرید ، شهره موسوی ، حجت اله نجف پور ، هادی مسعودی ، رویا زیرک قشقایی ، محمد قربانی ، ابراهیم رحمانی ، علی عابدی و حضور مونا کرمی تولید می شود.

   همچنین ویژه برنامه "هشت بهشت ویژه سال تحویل به مدت 360 دقیقه و "هشت بهشت" ویژه ایام نوروز به مدت 910 دقیقه" و برنامه هایی دیگر با موضوع نوروز و  آغاز سال نو مانند "اصفهان امروز" ، "دست چین" ، "سیمای راهبران " ، "گلچین ستاره چینی" و" زنده رود" تهیه و پخش می شود.

در تامین برنامه شبکه اصفهان نیز ویژه برنامه های «رنگین کمان» ، «مستند اصفهان» ، « مستند خارجی» ، «جورواجور» و  سریال و فیلم های سینمایی شاد و جذاب در ایام نوروز تهیه و پخش می شود.

رادیو اصفهان نیز با پخش برنامه ای با نام «به استقبال بهار» از 25 اسفند ماه در دو نوبت صبح و عصر و  تولید ویژه برنامه های مختلفی در تعطیلات نوروز از جمله برنامه ای با نام «بهاراصفهان» به تعداد 40 برنامه و هر برنامه به مدت 120 دقیقه که به صورت زنده با هدف فراهم آوردن لحظات شاد و مفرح برای مخاطبان و اطلاع رسانی به مسافران نوروزی پخش می شود و برنامه های قند و عسل و زالزالک با ساختار ترکیبی نمایش طنز به تعداد هرکدام 15 برنامه و هر برنامه به مدت 30 دقیقه که به حال و هوای عید و سال نو می پردازند.

در برنامه بهار اصفهان علاوه بر آیتم های طنز و سرگرم کننده بخش هایی مانند اطلاعات ترافیکی شهر ، معرفی جاذبه های گردشگری اصفهان و شهرستان های استان ، اطلاع رسانی ستاد اسکان و نیروی انتظامی طراحی شده است.

همچنین 3 اثر موسیقی با موضوعات نوروز و بهار در ساختارهای ارکسترال ، پاپ و محلی در واحد شعر و موسیقی مرکز اصفهان در حال تهیه و تولید می باشد.