جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

ویژه برنامه های نوروز 99 در صداوسیمای مرکزاصفهان - صفحه محتوایی خبر

 

 

ویژه برنامه های نوروز 99 در صداوسیمای مرکزاصفهان

ویژه برنامه های نوروز 99 در صداوسیمای مرکزاصفهان

 

مرکز اصفهان به مناسبت عید نوروز ویژه برنامه های متنوعی را تهیه، تولید و پخش می کند.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، سیمای مرکز اصفهان در روز 29 اسفند 98، برنامه ویژه تحویل سال را به صورت زنده به مدت180 دقیقه با محورهای موضوعی هم افزایی، نشاط و سلامت اجتماعی، آداب و رسوم و جاذبه های گردشگری، ویژه برنامه ایام نوروز با عنوان" ناز نوروز " به مدت 975 دقیقه،ویژه برنامه "به وقت خانه" را به مدت 100 دقیقه تولید و پخش می کند.

همچنین تله فیلم های تولید شبکه اصفهان با عنوان "مجنون بی لیلی" در اول فروردین،،"#دوچرخه باز" از 5 الی 10 فروردین و"پیچ جاده نمناک در روز 12 فروردین ماه 99 روی آنتن می رود.

پخش ویژه برنامه های "یه جور دیگه"،"سفرنامه" با موضوع همدلی، آداب و رسوم،شادی و نشاط و رونق تولید،"همنشین"،"همین حوالی"،"اصفهان امروز"،"سیمای راهبران" و"گردش در شهر اصفهان" هر روز درایام نوروز و "زنده رود" جمعه ها ساعت 9 صبح به مدت 60 دقیقه از دیگر برنامه های شبکه استانی اصفهان می باشد.

در تامین برنامه شبکه اصفهان نیز سریال و فیلم های سینمایی شاد و جذابی برای ایام نوروز در نظر گرفته و پخش می شود.

رادیو اصفهان نیز با پخش ویژه برنامه سال تحویل از 6 صبح الی 8 صبح و  ویژه برنامه ایام نوروز با عنوان "بهار اصفهان" هر روز از ساعت 10 الی 12:30 و عصرها ساعت 18 الی 20 با موضوع عید نوروز میهمان خانه های مردم نصف جهان می شود.

تولید ویژه برنامه های مختلفی در تعطیلات نوروز از جمله برنامه طنز «کیویج» هر روز به مدت 30 دقیقه،"آوای بهار" هر روزساعت 15 الی 15:45 ،"شبهای روشن" با موضوع گفتگو با سرداران و رزمندگان اسلام به مدت 40 دقیقه،"چراغ" با موضوع گفتگو با چهره ها و فرهیختگان و نخبگان استان،"همراه با بهار" به مدت 30 دقیقه، "بهشت ثانی"،"خوشاروستا" و "سفر با رادیو"  با هدف فراهم آوردن لحظات شاد و مفرح و اطلاع رسانی به مسافران نوروزی پخش می شوند و به حال و هوای عید و سال نو می پردازند.

در واحد شعر و موسیقی مرکز اصفهان نیز  اثر موسیقی با موضوع نوروز و بهار با عنوان "عیدنوروز" به آهنگسازی و تنظیم فرناد شاهزیدی، خواننده سعید صالحی و شعر شاهین ملکی در ساختار ارکسترال تهیه و تولید شده است.

برنامه های معاونت فضای مجازی هم در ایام نوروز شامل راه اندازی صفحه گردشگری در وب سایت مرکز، برگزاری پویش عکس اصفهان زیبا، معرفی اماکن گردشگری و دیدنی شهرستان های استان اصفهان، معرفی برنامه های نوروزی رادیو  و تلویزیون اصفهان، معرفی اماکن تاریخی و دیدنی کمتر دیده شده شهر اصفهان توسط مردم و مسافران ، اطلاع رسانی به مسافران از طریق پیام رسان ها درباره وضعیت آب و هوا ، اماکن دیدنی ، وضعیت جاده ها ، معرفی برخی از آداب و رسوم مردم اصفهان در ایام نوروز به منظور آشنایی مسافران با فرهنگ و آداب و رسوم مردم اصفهان و انتشار برخی از کلیپ های شاد و50 گزارش و کلیپ و تیزر می باشد.

همچنین تهیه برنامه عروسکی در خصوص رعایت نکات آموزشی و تهیه برنامه جدید آموزشی با استفاده از سبک رئال از دیگر اقدامات این معاونت می باشد.