سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

پخش بازسازی افسانه ای کردی از شبکه شما - صفحه محتوایی خبر

 

 

پخش بازسازی افسانه ای کردی از شبکه شما

مستند افسانه­ های کردستان (ونه سان) از تولیدات صدا و سیمای مرکز کردستان دوشنبه 27 آبان ساعت 20:30 از شبکه شما پخش می شود .

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز کردستان: این مستند روایت­گر شور و شوق مردمان این دیار در مسائل انسانی است که سینه به سینه و نسل به نسل به زمان حال رسیده  است. این مجموعه به سفارش سیمای استان ها تولید شده که در آن بیش از 200   نفر به ایفای نقش می پردازند.

کیوان مجیدی تهیه کننده و کارگردان افسانه های کردستان درباره اثر خود می گوید این فیلم افسانه قدیمی کردی را نقل قول می کند که سینه به سینه از گذشتگان نقل شده و براساس آن دختری برای پیدا کردن گلی افسانه ای که خاصیت درمانی دارد متحمل سختی ها و مشکلات فراوانی می گردد تا با این گل، درمانی برای محبوبش درست شود.

تحقیق مجموعه افسانه های کردستان که بیش از یکسال طول کشیده، توسط کیوان مجیدی از دورترین نقاط استان کردستان گردآوری شده است. لازم به ذکر است این سریال در چندین جشنواره داخلی و خارجی جوایز ارزنده ای را کسب کرده است.

alt

عوامل این فیلم عبارتند از :

تهیه کننده و کارگردان: کیوان مجیدی / تصویر بردار:  وریا گلزاریان، صلاح کریمی، روزبه رایگا / صدابردار: ارسطو مفاخری / فیلمنامه نویس: کیوان مجیدی / صدابردار: فرید صداقت و هادی ساعد محکم / بازیگران:  روناک رضایی نژاد، سمیرا امین الاسلام، میدیا رحیمی، لاوان بذرافشان، فرید آریانژاد، رضوان خدامی، شیما ملایی، شهرام صابونی.