جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

پخش تله فیلم "یاسین" در اربعین حسینی از شبکه یک سیما - صفحه محتوایی خبر

 

 

پخش تله فیلم "یاسین" در اربعین حسینی از شبکه یک سیما

پخش تله فیلم

 

تله فیلم یاسین شنبه 27 مهر 98 برابر با اربعین حسینی ساعت 16 از شبکه یک سیما پخش شود.

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکز قم، تله فیلم «یاسین» برای اولین بار با موضوع پیاده روی اربعین توسط سیمای مرکز قم به سفارش مرکز سیمای استان ها به مدت 90 دقیقه تولید شده است.

علی بیطرفان نویسنده و کارگردان «یاسین» در ارتباط با ساخت این تله فیلم گفت: مراحل پیش تولید این اثر شامل انتخاب لوکیشن، انتخاب بازیگر، انتخاب عوامل و دورخوانی بازیگران از اوایل تیرماه آغاز شد و ساخت فیلم از پنجم شهریور ماه در جزیره مینو کلید خورد.

این فیلم در 80 سکانس در ژانر فیلم‌های جاده‌ای و در شهرهای خرمشهر‌، جزیره مینو، شلمچه، مهران، کرمانشاه و قم تصویربرداری شد و به دلیل فشردگی کار و نزدیکی زمان ساخت به ایام اربعین و زمان پخش در نظر گرفته شده،‌ تدوین این فیلم همزمان با تولید انجام گرفت.

«یاسین» به تهیه کنندگی محمد تقی انصاری،‌ جانشین تهیه کننده مجتبی مصدق،‌ مدیر فیلمبرداری حمید رحیم زاده،‌ صدابرداری مهرداد دادگری و تدوین محمد بیطرفان ساخته شده و هنرمندان مطرح ملی و استانی مانند عمار تفتی، آزاده ریاضی، مهران رجبی،کیانوش گرامی، سید حسن محیط زاده، حنانه امینی، اصغر نیکخواه و هادی افضلی به ایفای نقش پرداختند.

داستان این تله فیلم در ارتباط با سفر زوجی جوان با بازی عمار تفتی و آزاده ریاضی است که قصد انتقال وسایل خریداری شده از قم برای برپایی موکبی در مسیر پیاده روی اربعین در کشور عراق را دارند که در این مسیر  اتفاقات و حوادثی روی می‌دهد که نهایتا وسایل خریداری شده برای موکب سر از روستایی سنی‌نشین در می‌آورند.