سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۴۰۰

پخش حیات وحش خراسان شمالی و دست های زرین از شبکه شما - صفحه محتوایی خبر

 

 

پخش حیات وحش خراسان شمالی و دست های زرین از شبکه شما

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی ؛ محسن زاهد احمدی مدیر روابط عمومی این مرکز در این باره گفت: مخاطبان هم استانی می توانند دو مستند تلویزیونی" حیات وحش خراسان شمالی " و " دست های زرین " محصول سیمای اترک خراسان شمالی را این هفته از شبکه سراسری شما ببینید .

وی افزود : مستند " دست های زرین " یک شنبه اول تیرماه، سه شنبه سوم تیر و پنج شنبه پنجم تیرماه ساعت 15:00 و به مدت 30 دقیقه از این شبکه پخش می شود .

محسن زاهد احمدی اضافه کرد: در این مستند تلویزیونی هنر هنرمندان چیره دست استان خراسان شمالی در قالب صنایع دستی، رسوم و سنن زندگی عشایر و روستائیان خطه سر سبز خراسان شمالی به تصویر کشیده شده است .

مدیر روابط عمومی صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی افزود: در مستند تلویزیونی " دست های زرین " به صنایع دستی همچون گلیم بافی – چوخه بافی – سفره کردی – قالی دورو – چادرشب بافی – لباس کردی – کلاه پشمی منطقه و ... که حاصل دست رنج و هنر دستان هنرمندان گمنام این استان است، پرداخته می شود. وی گفت: این مستند به تهیه کنندگی و کارگردانی علیرضا هراتیان ساخته شده و تصویربرداری و تدوین این اثر مستند بر عهده محمود دستمالچیان بوده است.

alt

مدیر روابط عمومی صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی اضافه کرد: مستند " حیات وحش خراسان شمالی " نیز یک شنبه اول تیرماه ساعت 15:30 و چهارشنبه چهارم تیرماه ساعت 15:30 و به مدت 30 دقیقه از شبکه شما پخش خواهد شد .

زاهداحمدی افزود: مستند حیات وحش به تهیه کنندگی مجید حبیب نژاد، مستندی است که با هدف معرفی جغرافیای منطقه، آشنایی با تاریخچه وحوش منطقه خراسان شمالی و آشنایی با نحوه زندگی آنان و فواید وجودی حفظ محیط زیست تولید شده است .

وی گفت: مستند حیات وحش که به سفارش سیمای شبکه اترک تهیه گردیده در طبقه ب ودر 5 قسمت 30 دقیقه ای تولید شده است.

زاهد احمدی گفت: تهیه کننده و تصویربردار " مستند حیات وحش " مجید حبیب نژاد و کارگردان و تدوین گر آن نیز اسفندیار حبیب نژاد است .