جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

پخش زنده عزاداری های حسینیه اعظم و زینبیه اعظم از مرکز زنجان - صفحه محتوایی خبر

 

 

پخش زنده عزاداری های حسینیه اعظم و زینبیه اعظم از مرکز زنجان

پخش زنده عزاداری های حسینیه اعظم و زینبیه اعظم از مرکز زنجان

پخش زنده عزاداری های حسینیه اعظم و زینبیه اعظم از مرکز زنجان

صدا و سیمای مرکز زنجان در نظر دارد امسال همانند سال های پیش مراسم عزاداری حسینیه اعظم بزرگترین تجمع عزاداری تشیع جهان را به صورت زنده از شبکه استانی و سراسری پخش کند .

مردم مومن و ولایتمدار زنجان هرسال در ایام محرم ، عشق و دلدادگی واقعی به اهل بیت (ع) را با عزاداری های بی نظیر و در خور یک شیعه واقعی به منصه ظهور می گذارند که اوج شکوه و عظمت این عزاداری ها در هشتم و یازدهم محرم در دسته های بزرگ عزاداری حسینیه اعظم و زینبیه اعظم جلوه گری می کند به طوری که هر سال در این دو روز خاص ، شهر زنجان شاهد حضور خیل عاشقان ابا عبدالله الحسین (ع) از اقصی نقاط ایران اسلامی و حتی خارج از کشور می باشد.

مراسم عزاداري عزاداران حسينيه اعظم ، يكي از بزرگترين تجمعات عزاداري شيعيان جهان در مسير 2.5 كيلومتري از حسينيه اعظم تا امام زاده حضرت سيد ابراهيم )ع) در روز 8 محرم (30مهرماه)  و همچنين  عزاداري مردم مومن استان در قالب دسته عزاداري زينبيه اعظم از مسجد اعظم زينبيه تا امام زاده حضرت سيد ابراهيم (ع) در روز  11 محرم (3 آبان) به صورت زنده از شبكه استاني و چند شبكه سراسري پخش خواهد شد .

صدا و سيماي مركز زنجان امسال همچنين تصاوير دسته عزاداري هيات احمديه زنجان را در روز  9 محرم (1آبان) ، تجمع بزرگ عزاداران شهر قيدار به عنوان نخستين تجمع بزرگ مردم اين شهرستان  را 9 محرم،دسته عزاداري هيات فاطميون را 9 محرم ، هيئت عزاداري مكتب الزهراي زنجان را روز عاشورا و نماز وحدت ظهر عاشورا  را بصورت زنده از شبكه اشراق پوشش مي دهد .

استفاده از تجهیزاتی همچون، دوربین  پرنده(کواد کم) ، سه واحد سیار تلویزیونی ، 19 دوربین حرفه ای تصویر برداری ،  یک دستگاه sng ،  چهار دستگاه مایکرویو، سه دستگاه کرین و .... و همچنين همکاري بيش از 50 نفر از همکاران سازمان نیز در دستور کار مرکز قرار دارد.

شایان ذکر است مراسم عزاداری مردم ولاییی و حسینی استان همزمان از شبکه اشراق و شبکه های بین المللی و  سراسری پخش خواهد شد.