سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

پخش زنده مسابقات قرآن توسط صدا و سیمای خلیج فارس - صفحه محتوایی خبر

 

 

پخش زنده مسابقات قرآن توسط صدا و سیمای خلیج فارس

مدیر کل صدا و سیما مرکز خلیج فارس گفت: صدا و سیمای مرکز خلیج فارس تمام تلاش خود را برای انعکاس اخبار قرآنی در سی‌وچهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در بندرعباس به کار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای خلیج فارس، وحید کمالی در جمع خبرنگاران کمیته اطلاع‌رسانی مسابقات قرآن کریم‌ اظهار داشت:‌ مرکز صدا و سیمای خلیج فارس در جریان برگزاری سی و چهارمین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم اقدامات و برنامه‌یزی‌های گسترده‌ای را به صورت درون سازمانی و برون سازمانی طراحی، پی‌ریزی و اجرا کرده است.

وی افزود: طی روزهای برگزاری مسابقات، برنامه‌های مستقل، میان برنامه و اقدام در بخش‌های مختلف خبری در برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی قبل از آغاز مسابقات به منظور ایجاد آمادگی و فضاسازی در سطح شهرستان بندرعباس و دیگر شهرستان‌های استان تولید و پخش شده است.

alt 

مدیر کل صدا و سیما مرکز خلیج فارس همچنین از برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات انجام شده برای ضبط کامل مراسم افتتاحیه و اختتامیه و پخش زنده و همزمان از شبکه‌های استان سیما و صدا و شبکه‌های سراسری قرآن، خبر و شما و شبکه‌های سراسری صدا و رادیو قرآن خبر داد و ادامه داد: به همین منظور، استودیو سیار رادیویی و تلویزیونی در محل مسابقات ایجاد شده که به صورت ارتباط مستقیم با شبکه‌های سراسری صدا و سیما و شبکه استانی به اطلاع‌رسانی بخش‌های مختلف برنامه به صورت پخش زنده می‌پردازد.

وی همچنین به اجرای مسابقات زنده تلویزیونی سمبوک به صورت ویژه با موضوع مباحث قرآنی، اجرای برنامه زنده رادیویی پسین هرمزگان از محل نمایشگاه، پخش تیزر تلویزیونی و ساخت و پخش آنونس رادیویی مسابقات، پوشش خبری مسابقات در بخش‌های مختلف رادیویی و تلویزیونی به صورت مستمر نیز اشاره کرد و افزود: برنامه‌های پیش بینی شده و در حال اجرا به ویژه محافل قرآنی به صورت زیرنویس در برنامه‌های پربیننده تلویزیونی اطلاع رسانی شده است.

کمالی بیان داشت:‌برنامه‌های محافل قرآنی در بندرعباس و دیگر شهرستان‌های استان ضبط شده که به صورت میان برنامه و برنامه‌های مستقل در شبکه‌های استانی سیما و صدا پخش می‌شود.