سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

پخش سریال زیگزاگ از شبکه شما - صفحه محتوایی خبر

 

 

پخش سریال زیگزاگ از شبکه شما

پخش مجموعه تلویزیونی زیگزاگ به کارگردانی فریدالدین نیکجو و تهیه‌کنندگی خسرو دادگرمرام که در 16 قسمت 40 دقیقه‌ای در صدا و سیمای مرکز مازندران تولید شده است از روز شنبه 29 مهر ماه ساعت 21 و 15 دقیقه از شبکه شما آغاز می شود. 

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان های صدا و سیما، فریدالدین نیکجو در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه در حال حاضر نساجی یکی از مهمترین صنعت های استان مازندران به شمار می آید و قطب نساجی کشور است افزود: امسال به نام سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی نام گذاری شده است و رسانه ها از فرصت مهمی به نام اعتماد مخاطبان بهره مند هستند و می توانند با تکیه به این ویژگی منحصر به فرد که در کمتر رسانه ای دیده می شود، نگرش رسانه ها را همسو با خود به سمت جهاد اقتصادی و حمایت از تولید ملی سوق دهند هماهنگونه که ما با تولید سریال زیگزاگ در رسانه ملی تلاش کردیم تا بخشی از فعالیت های اقتصادی و مشکلات پیش روی آن را به تصویر بکشیم.

وی در خصوص داستان این مجموعه تلویزیونی گفت: سرمدی رئیس کارخانه نساجی خط تولید جدیدی را راه‌اندازی می‌کند تا با تولید انبوه پارچه، بازار این محصول تامین شود.

alt

همزمان با این اقدام محموله بزرگی از پارچه قاچاق وارد کشور شده و در این جریان سرمدی، خانواده و کارخانه‌اش را درگیر ماجراهایی می‌کند.

نیکجو در خصوص نحوه انتخاب بازیگران این مجموعه اظهار داشت: بخشی از بازیگران از تهران انتخاب شده و بخشی دیگر از بازیگران حرفه‌ای شهرهای استان مازندران و گلستان برای بازی در نقش‌های مورد نظر انتخاب شدند. 

وی در پاسخ به این سئوال که این سریال با چه اهدافی تولید می‌شود، توضیح داد: با توجه به اینکه موضوع قاچاق کالا، یکی از موضوعات روز و معضلات عمده اقتصادی و اجتماعی کشور است و در این زمینه کمتر به ساخت سریال و کارهای نمایشی پرداخته شده بود، تصمیم گرفتیم با همکاری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز یک درام جذاب و تاثیر گذار تولید شود.

نیکجو با اشاره به ویژگی‌های این سریال ابراز داشت: یکی از ویژگی‌های این سریال نحوه ورود قاچاق به کشور و آشنا کردن مردم با تولیدات داخلی و مبارزه با این معضل روز در کشور است.

وی با بیان اینکه این مجموعه در 30لوکیشن در استان مازندران و شهرهای قائم شهر، ساری، بابلسر و...  تصویربرداری شده است گفت: لوکیشن‌های اصلی در کارخانه نساجی، اداره آگاهی و بیمارستان است.

وی با بیان اینکه پیش تولید این مجموعه به مدت دو ماه در تهران و مازندران به طول انجامیده گفت: طبق برنامه‌ریزی سه ماه تصویربرداری صورت گرفته و بعد از پایان تصویربرداری مراحل صداگذاری و موسیقی به مدت سه ماه انجام شده و در حال حاضر این مجموعه آماده پخش شده است.

لازم به ذکر است تکرار پخش این سریال روز بعد ساعت 15 از شبکه شما خواهد بود.

در این سریال بازیگرانی همچون محمد عمرانی (سرمدی)، مهرداد ضیایی (تکنده)، شهروز ابراهیمی (پسر سرمدی)، زهرا سعیدی (همسر سرمدی)، رضا آحادی (نعمتی معاون مالی کارخانه)، منوچهر علیپور (مشایخ)، محمد مختاری (سرگرد ستاری)، سولماز حصاری (نازنین مشایخ)، الناز بهمن زاده (دختر سرمدی)، پیمان مقدمی ( رضا کارگر کارخانه)، رائد تمیمی (محسن کاگر فنی کارخانه) به ایفای نقش پرداخته اند.

عوامل دیگری که در این مجموعه همکاری دارند عبارتند از مدیر تصویربرداری: خسرو دادگرمرام، مدیر برنامه ریزی: منصور وثوقی، دستیار اول کارگردان: هادی محقق، فریاد بابایی، صدا بردار: امین میرشکاری، طراح صحنه و لباس: مهدی سعیدی، مدیر تولید: وحید مشاری، مدیر تدارکات: علیرضا حق شناس، روابط عمومی: رمضان‌زاده، هماهنگی: حبیب الله کشیری و منشی صحنه: سحر عقیقی، لیلا مرادی.

alt