سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

پخش سه مجموعه تلویزیونی طنز در نوروز 91 از شبکه شما - صفحه محتوایی خبر

 

 

پخش سه مجموعه تلویزیونی طنز در نوروز 91 از شبکه شما

شبکه شما برای ایجاد لحظات شاد و مفرح در ایام نوروز برای مخاطبان خود، سه مجموعه "سایه سلطان" تولید سیمای مرکز اصفهان، "طبقه دوم" تولید سیمای مرکز سمنان و مجموعه طنز آیتمی "شکر پنیر "را پخش خواهد کرد:

سفري نوروزي به گذشته، حال و آينده زير «سايه سلطان»

سريال «سايه سلطان» به تهیه کنندگی مرتضی آتش زمزم و بهرام زنده دل ثابت و كارگرداني مرتضي آتش زمزم در صدا و سیمای مرکز اصفهان تولید شده و از اول فروردین هر شب ساعت 19:45 از شبکه شما پخش خواهد شد.

سريال «سايه سلطان» جريانات تاريخي ايران را ورق مي‌زند. اين مجموعه داستان دختري فرانسوي است كه تصور مي‌كند اصليتي ايراني دارد. او در زمان سفر مي‌كند و در جريان اين سفر شاهد زندگي شخصيتي تاريخي به نام ظل السلطان، (پسر بزرگ ناصرالدين شاه و والي مستبد اصفهان) مي‌شود. دراين سريال فضاي 120 سال پيش و سال‌هاي آينده  نيز به تصوير در مي‌آيد.

اين سريال متأثر از سبك رئاليسم جادويي در ادبيات است و مضموني شيرين دارد. تصاویر گذشته، حال و آینده با استفاده از تکنیک هایی خاص در هر قسمت به تصویر کشیده می شود به گونه ای که مخاطب از تغییرات به وجود آمده در رنگ و داستان متوجه این تغییرات می شود.

تدوين «سايه سلطان» توسط كارولين امري و كاوس آقايي انجام شده و حسين قورچيان صدا گذاري و ميكس آن را بر عهده دارد.

این سریال در استان اصفهان و کشور لبنان تصویربرداری شده است. درسكانس‌هاي مربوط به اصفهان شاهد اماكن تاريخي و ارزشمندي چون كاخ چهلستون، مسجد جامع عباسي، عمارت هشت بهشت و ... خواهيم بود. همچنین تصاویر زیبایی از کشور لبنان و شهرهاي بيروت، جبيل و مشمش نیز از دیگر ویژگی های این مجموعه به شمار می آید.  

بهزاد فراهاني و هوشنگ حريرچيان و يوسف تيموري در اين سريال بازي كرده‌اند. همچنين تعدادي از بازيگران لبناني در اين سريال نيز ايفاي نقش مي‌كنند .

 گفتنی است تکرار این سریال هر شب ساعت 24 و روز بعد ساعت 10 پخش خواهد شد.

مجموعه طنز آیتمی به طعم شکر پنیر

مجموعه طنز شکرپنیر به کارگردانی شهاب عباسی و تهیه کنندگی حميد سليماني‌نيا در صدا و سیمای آذربایجان شرقی تهیه و تولید شده که از اول فروردین هر روز ساعت 12:20 از شبکه شما پخش می شود. 

شهاب عباسی که پس از تولید این مجموعه در آذربایجان شرقی مجموعه خنده بازار را در شبکه سوم سیما کلید زد به عنوان بازیگر، نویسنده و کارگردان در مجموعه «شكرپنير» حضور دارد.

alt 

 alt

 مجموعه «شكرپنير» از حيث ساختار به فرم طنزهاي آيتم دار سال‌هاي دور تلويزيون از قبيل ساعت خوش، هفتاد و هفت و سيب خنده و... نزديك است. ويژگي بارز مجموعه‌هاي آيتم‌دار اين است كه از يك سري داستانك‌هاي يك تا 5 دقيقه‌اي تشكيل شده كه در هر داستانك علاوه بر طرح و نتيجه‌گيري موضوع مورد اشاره، سعي مي‌شود يك فضاي شاد و كمدي ايجاد شود.

استفاده از ظرفيت نمايش موزيكال در برخي از آيتم‌هاي مجموعه از ديگر ويژگي‌هاي محتوايي شكرپنير است به گونه ای که سعي شده ضمن مطرح كردن مشكلات جامعه از قبيل فشارهاي اجتماعي و اقتصادي، فضاي شاد و با نشاطي را ترسيم كند.

این مجموعه به زبان آذری و با زیرنویس فارسی از شبکه شما بر روی آنتن خواهد رفت.

رقابت بین باجناق ها برای تصاحب طبقه دوم

مجموعه طبقه دوم به کارگردانی شاهین باباپور و تهیه کنندگی سعید فرامرزی در صدا و سیمای مرکز سمنان تهیه و تولید شده که از یکشنبه 28 اسفندماه هر روز ساعت 17:30 از شبکه شما پخش خواهد شد.

داستان این سریال حول محور یک خانواده می چرخد به گونه ای که طبقه دوم یک منزل قدیمی قرار است به یکی از دامادهای خانواده واگذار شود اما در این میان دامادهای دیگر خانواده قصد تبانی دارند. اقدامات دامادهای دیگر در این خصوص رخدادهای جالبی را به وجود می آورد.

 افشین سنگ چاپ، کیومرث ملک مطیعی، رز رضوی، شهین علیزاده و ... از جمله بازیگرانی هستند که در این سریال به ایفای نقش پرداخته اند. گفتنی است تکرار این سریال روز بعد ساعت 15:15 از شبکه شما پخش خواهد شد.

alt

alt