سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

پخش سه مستند مرکز خراسان شمالی از شبکه "شما" - صفحه محتوایی خبر

 

 

پخش سه مستند مرکز خراسان شمالی از شبکه "شما"

سه عنوان برنامه مستند صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی از شبکه سراسری " شما " به روی آنتن می رود .

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی؛ محسن زاهد احمدی مدیر روابط عمومی این مرکز در این باره گفت: مخاطبان هم استانی می توانند سه مستند تلویزیونی" حیات وحش خراسان شمالی "، " دست های زرین " و " جاذبه های خراسان شمالی " محصول سیمای اترک خراسان شمالی را که این هفته در کنداکتور پخش شبکه سراسری شما قرار گرفته است را از این شبکه ببینید .

محسن زاهد احمدی اضافه کرد: مستند " دستهای زرین " یک شنبه بیست و دوم تیرماه، سه شنبه بیست و چهارم تیر و پنج شنبه بیست و ششم تیرماه ساعت 05:40 بامداد و به مدت 30 دقیقه از این شبکه پخش می شود.

وی افزود: در این مستند تلویزیونی هنر هنرمندان چیره دست استان خراسان شمالی در قالب صنایع دستی، رسوم و سنن زندگی عشایر و روستائیان خطه سر سبز خراسان شمالی به تصویر کشیده شده است .

مدیر روابط عمومی صداوسیمای مرکز خراسان شمالی افزود: در مستند تلویزیونی "دستهای زرین" به صنایع دستی همچون گلیم بافی– چوخه بافی– سفره کردی– قالی دورو– چادرشب بافی– لباس کردی– کلاه پشمی منطقه و ... که حاصل دست رنج و هنر دستان هنرمندان گمنام این استان است، پرداخته می شود.

alt

وی گفت: این مستند به تهیه کنندگی و کارگردانی علیرضا هراتیان ساخته شده و تصویربرداری و تدوین این اثر مستند بر عهده محمود دستمالچیان بوده است .

مدیر روابط عمومی صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی اضافه کرد: مستند " حیات وحش خراسان شمالی " نیز یک شنبه بیست و دوم تیرماه ساعات 06:30 و 15:30 به مدت 30 دقیقه از شبکه شما پخش خواهد شد .

زاهداحمدی افزود: مستند حیات وحش به تهیه کنندگی مجید حبیب نژاد، مستندی است که با هدف معرفی جغرافیای منطقه، آشنایی با تاریخچه وحوش منطقه خراسان شمالی و آشنایی با نحوه زندگی آنان و فواید وجودی حفظ محیط زیست تولید شده است .

وی گفت: مستند حیات وحش که به سفارش سیمای شبکه اترک تهیه گردیده در طبقه ب و در 5 قسمت 30 دقیقه ای تولید شده است. 

زاهداحمدی گفت: تهیه کننده و تصویربردار " مستند حیات وحش " مجید حبیب نژاد و کارگردان و تدوین گر آن نیز اسفندیار حبیب نژاد است .

محسن زاهد احمدی مدیر روابط عمومی صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی افزود : مستند " جاذبه های خراسان شمالی " هم پنج شنبه بیست و ششم تیرماه ساعت 22:30 از شبکه سراسری " شما " پخش خواهد شد .

مدیر روابط عمومی صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی افزود : مستند جاذبه های طبیعی خراسان شمالی در 3 قسمت 30 دقیقه ای در طبقه ب و به سفارش سیمای شبکه اترک تولید شده است.

محسن زاهد احمدی خاطر نشان کرد : این مستند مناطق گردشگری استان را به تصویر کشیده است که شامل آب گرم ایوب، آبشار حمید و روستای اسفیدان می باشد .

تهیه کنندگی و کارگردانی این مستند را علی رحیمی بر عهده داشته است و علی گریوانی و علی مهاجران تصویربرداران و عباس مهاجران و مهران رحمانی نیز تدوینگران مستند مستند جاذبه های طبیعی خراسان شمالی هستند .