سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

پخش عکاسی زیارتی از شبکه افق - صفحه محتوایی خبر

 

 

پخش عکاسی زیارتی از شبکه افق

پخش عکاسی زیارتی از شبکه افق

پخش عکاسی زیارتی از شبکه افق

شبکه «افق» به مناسبت تولد امام رضا(ع) برنامه «عکاسی زیارتی» را روانه آنتن می‌کند.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور مجلس و استان ها، به مناسبت تولد حضرت ثامن الحجج(ع) عکاسی زیارتی روز سه شنبه 3 شهریور ساعت 21 از آنتن شبکه افق پخش می‌شود.

«عکاسی زیارتی» که شاخه‌ای از هنر اسلامی و شیعی محسوب می‌شود، به معرفی عکاسی زیارتی دربارگاه مشهد مقدس و بررسی تاریخچه و سیر تحول این رشته از عکاسی از گذشته تا به امروز، همراه با معرفی قدیمی‌ترین عکاسان این عرصه می‌پردازد، این مستند زیبا به تهیه‌کنندگی سیمین غلامی در صدا و سیمای خراسان رضوی تولید شده است، ساخت این مستند می‌تواند به شناسایی دقیق تاریخچۀ این هنر و ماندگاری آن، نزد نسل‌های آیندۀ این مرز و بوم کمک کند.

هدف این شیوه از عکاسی ثبت شدن در مکانی مقدس است. چون در مشهد و اطراف حرم امام رضا (ع) زائرین در رفت و آمد هستند، آنجا مکانی مناسب برای گرفتن چنین عکسی است.

مخاطبان این مستند دیدنی می‌تواند در بین تمامی گروه‌های سنی و اقشار مختلف اعم از بزرگسال و نوجوان، کودک و... تمام علاقمندان به هنر دینی، عکاسان، جامعه شناسان و مردم شناسان باشد.

ترکیبی از نیروهای بومی خراسان و تهران در تهیه و ساخت این مستند همکاری داشته‌اند.

حضور کارشناسان رشتۀ عکاسی در ساخت این مستند و صحبت‌های آنان در زمینه این رشته از عکاسی (عکاسی زیارتی) به جذابیت و بعد علمی و کارشناسی این مستند افزوده است. عوامل دست اندرکار مستند «عکاسی زیارتی» عبارتند از: تهیه کننده: سیمین غلامی؛ کارگردان: حمید داداشی؛ محققان: گوهر دشتی، رئوف دشتی، سیمین غلامی؛ نویسنده: رئوف دشتی، تصویربردار و نورپرداز: حمید داداشی؛ صدابردار: حسین شهسوارپور؛ مدیر تولید: سیامک دورانی؛ دستیار تصویر: نصیر سیروس؛ تدوین و صداگذاری: حمید نجفی راد؛ آهنگساز: سعید صائب؛ گرافیک و جلوه های انیمیشنی: رامین بهادری.