جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

پخش فیلمی با محوریت کشتی باچوخه از شبکه "شما" - صفحه محتوایی خبر

 

 

پخش فیلمی با محوریت کشتی باچوخه از شبکه "شما"

 تله فیلم «رسم مانده» به تهیه کنندگی محسن دانشور و کارگردانی داوود موثقی که در صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی تولید شده روز 5 شنبه 11 خرداد ساعت 23:30 از شبکه شما پخش خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، رسم مانده، داستان دو پهلوان کشتی با چوخه به نام های مقصود و صمد است که در یکی از روستاهای خراسان شمالی زندگی می‌کنند. در تمامی مبارزات این دو پهلوان، صمد بر مقصود پیروز شده است و مقصود به یک پهلوان و مربی قوی متوسل شده و آن قدر نزد او آموزش می بیند تا در مبارزات بعدی اش با صمد پیروز گردد ولی روز مسابقه حوادث دیگری رخ می دهد.

این تله فیلم 90 دقیقه ای با هدف معرفی فرهنگ، آداب و رسوم بومی و محلی و رسم و آیین کهن پهلوانی کشتی باچوخه خراسان شمالی تولید و بخش اعظم آن در خراسان شمالی، شهرستان اسفراین و گودزینل خان تصویربرداری شده است.

وی افزود: در رسم مانده بیش از 20 بازیگر به ایفای نقش می‌پردازند که بیش از 70 درصد آنها از بازیگران بومی استان هستند.

alt

در این فیلم تلویزیونی بازیگرانی  همچون سیاوش طهمورث، افسانه ناصری، شهرام عبدلی، حامد وحید، جمشید جهان زاده و مریم پدمه نقش آفرینی می‌کنند.

عوامل دیگر این فیلم عبارتند از:

مدیر تصویربرداری: رضا عطار / طراح صحنه: صادق فهیمی/ گریم: علیرضا باقربیگی/ صدابردار: محمود خرسند/ مدیران تولید: مهدی مطلبی و کیارش اکبری.

alt

alt