جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

پخش فیلم سینمایی دا ...آنا ...مادر از شبکه سه سیما - صفحه محتوایی خبر

 

 

پخش فیلم سینمایی دا ...آنا ...مادر از شبکه سه سیما

پخش فیلم سینمایی دا ...آنا ...مادر از شبکه سه سیما

 

فیلم سینمایی دا ...آنا ...مادر به تهیه کنندگی و کارگردانی فرشاد صالحی از تولیدات سیمای استانی مرکز چهارمحال و بختیاری (شبکه جهان بین ) است که روز پنجشنبه ۲۴آبان ساعت 15:30از شبکه سه به روی آنتن می رود .

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها ، این فیلم ۱۰۰ دقیقه ای در سه اپیزود در سه فاصله زمانی متفا وت با سه زبان مختلف قصه سه مادر را از سه قوم بختیاری، ترکی قشقایی و فارس روایت می کند که در پایان فیلم، داستان این سه مادر به هم پیوند می خورد.

اپیزود اول روایت گر مادری بختیاریست به همراه پسرجانبازش که در زمان جنگ قطع نخاع شده است. اپیزود دوم داستان مادری را به تصویر می کشد که با یک فرزند مبتلا به سندروم داون قصد ازدواج مجدد دارد. و در نهایت اپیزود سوم  ماجرای پسری است که با اهدای اعضای مادر خود درگیراست. این فیلم روایت گر استقامت مادران جانبازان دفاع مقدس و مروج فرهنگ ایثار و از خود گذشتگی است وبخش هایی از فرهنگ ،زندگی و رسوم عشایر منطقه را به تصویر کشیده است.

تهیه کننده، کارگردان و نویسنده: فرشاد صالحی / تصویربردار: محمد مجلل / مشاور کارگردان: محمد قلی پور/ دستیار کارگردان: عباس رفیعی / تدوین: مصطفی سلطانی / آهنگساز: کیومرث توکلی / صدابردار: مهران ثابتی / بازیگران: محمد حاتمی، آزیتا ترکاشوند، پریسا شیرازی،زهرا سعیدی، احمدرضا رافعی، علی شریف