سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

پخش مراسم شب های قدر از حرم مطهر رضوی - صفحه محتوایی خبر

 

 

پخش مراسم شب های قدر از حرم مطهر رضوی

شبکه استانی سیمای خراسان رضوی همزمان با فرا رسیدن لیالی قدر، اقدام به پخش مستقیم و زنده ويژه برنامه هاي شب هاي قدر حرم مطهر رضوي این  باشکوه ترين  محفل  ديني و معنوي جهان اسلام، می کند .

 پخش مراسم شب هاي قدر حرم ثامن الحجج (ع)  از ساعت 21 تا ساعت يک بامداد  به روی آنتن می رود. در اين مراسم قرآن و دعاي جوشن کبير قرائت و معارف اسلامي تبيين و سپس مراسم عزاداري و قرآن به سر گرفتن برگزار مي شود.  

 قرائت قرآن توسط قاري بين المللي و سخنرانی حجت الاسلام سيد حسين مومني با موضوع توبه و استغفار در شب نوزدهم و در شب بيست و يکم سخنرانی حجت الاسلام دکتر رفيعي با بحث راه هاي برحذر ماندن از گناه و در شب بيست و سوم سخنرانی حجت الاسلام ميرباقري با موضوع راه هاي رسيدن به اخلاص بيشتر و طهارت عمل و تطهير قلوب از برنامه های این مراسم معنوی است.

مراسم احیا و و شب های قدر حرم مطهر رضوی همزمان با شبکه استانی سیمای خراسان رضوی از شبکه های يک سيما و جام جم پخش مي شود. گفتنی است در مراسم لیالی قدر پیش بینی شده 3 ميليون تشرف به حرم مطهر رضوي صورت گیرد .

 پخش مراسم لیالی قدر از صحن هاي آزادي، جمهوري، انقلاب، جامع و سایر صحن ها برای مخاطبان مشتاق صورت می گیرد .

alt

همچنین ویژه برنامه سفره های همدلی افطار سیمای خراسان رضوی در شب های قدر با رویکرد معرفت بخشي، بصيرت افزايي، توجه به موضوعات مهم در شب هاي قدر نظير توبه و استغفار، تصميم گرفتن درباره موضوعات مهم زندگي و آشنا کردن مخاطبان با سبک زندگي اسلامي،  به روی آنتن می رود. برنامه سحر سیما با عنوان بهار همدلی  نیز در  شب های  قدر به طور ویژه از حرم مطهر رضوی پخش می شود.  

 شبکه استانی صدای خراسان رضوی نیز در لیالی قدر تمامی مراسم  و برنامه های شب های قدر حرم مطهر رضوی را به طور مستقیم و زنده پوشش می دهد .