جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

پخش مستقیم اجلاس پیرغلامان از شبکه‎های ملی و بین المللی - صفحه محتوایی خبر

 

 

پخش مستقیم اجلاس پیرغلامان از شبکه‎های ملی و بین المللی

قائم مقام صدا و سیمای مرکز گلستان، از پخش مستقیم اجلاس پیرغلامان حسینی به غیر از شبکههای مختلف رادیو و تلویزیونی در داخل کشور از شبکه های  پرستیوی و العالم برای محبان اهل بیت در سراسر جهان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مرکز، مهدی حمزه ای اظهار داشت: استان گلستان میزبان یک اتفاق مهم فرهنگی است و با عنایت به اینکه این اجلاس برای دومین بار در سطح کشور به صورت بینالمللی برگزار می شود و 24 مهمان خارجی در کنار پیرغلامان داخلی در این اجلاس حضور دارند شایسته است با فرهنگ متناسب با شان و منزلت این عزیزان میزبانی کنیم.

وی خاطر نشان کرد: اینک استان گلستان به پیشواز محرم و صفر میرود، محرم و صفری که به فرموده امام خمینی (ره) میتواند بقا و ثبات اسلام و نظام را به دنبال داشته باشد، لذا همه ما باید قدر این موهبت الهی را بدانیم و فضای استان را عاشورایی و روحانی کنیم تا به برکت حضور خادمان واقعی آقا اباعبدالله الحسین فرزندان‌مان با فرهنگ ایثار و شهادت و مهمتر از همه در فرهنگ آزادگی و آزاده زیستن آشنا و به مسیر قرب الهی نزدیکتر شوند.

alt

قائم‌مقام صدا و سیمای گلستان خاطر نشان کرد: این اجلاس برای تهیهکنندگان، مستندسازان، گزارشگران و خبرنگاران هم فرصتی مناسب خواهد بود تا با حضور مهمانان بزرگی که از کشورهای مختلف از جمله پاکستان، افغانستان، تاجیکستان، مصر، کشمیر، عراق، آذربایجان، هندوستان و لبنان در استان حضور دارند برنامههای متنوع و پرمحتوایی را تهیه و برای پخش از شبکههای مختلف صدا و سیما در اختیار مسئولان قرار دهند تا ضمن انجام وظایف کاری در ارتقای سطح فرهنگ عاشورایی و حسینی جامعه که قطعا مسیر اهداف متعالی را برای اقشار و اقوام مختلف هم سهم تاثیرگذاری داشته باشند.

حمزهای ادامه داد: امکانات لازم برای تهیه و پخش برنامههای مختلف اجلاس چه به صورت زنده و چه به صورت ضبطی آماده است و همکاران ما در حوزههای مختلف صداوسیما و خبر در تعامل با مسئولان فنی مرکز هیچ دغدغهای برای تهیه برنامه نخواهند داشت.

وی گفت: با همکاری دو اکیپ از تهران و استان سمنان با واحد پشتیبانی و فنی مرکز برای پوشش مناسب و با کیفیت برنامههای یازدهمین اجلاس بینالمللی پیرغلامان حسینی گزارشگران و خبرنگاران مرکز با شبکههای تلویزیونی سراسری و مراکز استانها در ارتباط خواهند بود و آخرین اتفاقات برنامههای اجلاس را به سمع ‌و نظر هموطنان خواهند رساند.

قائم مقام صدا و سیمای گلستان تصریح کرد: آغاز رسمی این اجلاس روز چهارشنبه صبح و عصر در تالار فخرالدین اسعد گرگانی کلید زده میشود و اختتامیه اجلاس پیرغلامان حسینی نیز روز پنجشنبه (9 آبان) در مصلی گرگان برگزار خواهد شد.