جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

پخش مستقیم آییِن اهتزاز پرچم عزای حسینی بر فراز گنبد حرم رضوی - صفحه محتوایی خبر

 

 

پخش مستقیم آییِن اهتزاز پرچم عزای حسینی بر فراز گنبد حرم رضوی

پخش مستقیم آییِن اهتزاز پرچم عزای حسینی بر فراز گنبد حرم رضوی

 

 سیمای خراسان رضوی  همزمان با آغاز ماه محرم و ایام عزاداری سالار شهیدان در برنامه ای ویژه به مدت 2 ساعت  'مراسم اذن عزا' استقبال از ماه محرم و تغییر  پرچم سبز گنبد حرم مطهر امام رضا(ع) به پرچم سیاه و  پوشش ضریح به نشانه عزا را برای دلدادگان و عاشقان حسینی  پوشش مستقیم  داد .
 در این برنامه ، مراسم گردهمایی  هیات های عزاداری سیدالشهدا(ع) در مشهد (چهارراه شهدا) در حالی که پرچم های سیاه در دست داشتند، حضور در صحن انقلاب اسلامی حرم مطهر رضوی برای شرکت در 'مراسم اذن عزا'، نوحه خوانی  عزاداری اباعبدالله الحسین توسط یکی از مداحان خادم بارگاه منور رضوی، انتقال و اهتزاز  پرچم سیاه آستان قدس رضوی مزین به آیه مبارکه 'نصر من الله و فتح قریب' به بالای گنبد منور  توسط  تعدادی از خادمان سادات و سرکشیک های حرم مطهر رضوی همراه با ذکر و مدح ائمه معصوم، تعویض پرچم و پوشش ضریح همزمان با 'مراسم اذن عزا' با حضور تولیت آستان قدس رضوی  به طور مستقیم و زنده پوشش داده شد .
 گفتنی است  پوشش ضریح مطهر و پرچم گنبد بارگاه ملکوتی ثامن الحجج(ع) در اعیاد و شهادت ها تعویض می شود. پرچم سیاه عزاداری محرم و صفر به مدت 63 روز بر فراز گنبد حرم امام رضا(ع) برافراشته می ماند.
در ایام شهادت رنگ پرچم و پوشش ضریح حرم مطهر رضوی 'مشکی' و در اعیاد و میلاد ائمه اطهار(ع) پوشش و پرچم به رنگ سبز است.