سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

پخش مستندهای سیمای خلیج فارس ازشبکه مستند سیما - صفحه محتوایی خبر

 

 

پخش مستندهای سیمای خلیج فارس ازشبکه مستند سیما

پخش مستندهای سیمای خلیج فارس ازشبکه مستند سیما

پخش مستندهای سیمای خلیج فارس ازشبکه مستند سیما

مستندهای "بهار زیر آب های خلیج فارس" و"دگردیسی" از تولیدات سیمای مرکز خلیج فارس 11 و 12 مرداد از شبکه مستند سیما پخش می شود.

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای خلیج فارس، مستند بهار زیرآب های خلیج فارس یکشنبه 11مرداد  ساعت20:30 بمدت 25دقیقه ازشبکه مستندسیما پخش می شود.

این مستند روایتی از اکوسیستم خلیج فارس در فصل بهار رابه تصویر کشیده است و از ویژگی های بارز آن فیلمبرداری زندگی دوگونه سخت پوست خلیج فارس است که تاکنون به تصویر کشیده نشده است وویژگی دیگر این مستند تلویزیونی تصویربرداری زیر آب از دلفین های خلیج فارس و تخم ریزی ماهیان از زمان تخمگذاری تا لارو ماهی شدن است که برای اولین بار اتفاق می افتد.

مستند بهار زیر آبهای خلیج فارس با تهیه کنندگی و کارگردانی علیزاده تولید شده و علاقمندان می توانند باز پخش آن را دوشنبه 12مرداد ساعت 30 دقیقه بامداد از شبکه مستند سیما مشاهده کنند.

همچنین مستند "دگردیسی" دیگر اثر سیمای خلیج فارس به تهیه کنندگی سیدحسین صافی دوشنبه 12مرداد ساعت 21:30 به مدت  25 دقیقه ازشبکه مستند سیما پخش می شود .

این مستند زندگی پروانه ها از مرحله لارو تا تبدیل به پروانه شدن را به تصویر کشیده است.

شایان ذکر است مستند دگردیسی تاکنون جواز حضور درجشنوار های مختلف ملی و بین المللی از جمله فیلم کوتاه هامبورگ - جشنواره فیلم درکشور فنلاند- فرانسه و آلمان را نیز کسب کرده است.

باز پخش مستند دگردیسی سه شنبه 13مرداد ساعت 13:30 و چهارشنبه 14مرداد ساعت 7:30 خواهد بود.