جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

پخش مستندهای مراکز استان ها از شبکه مستند - صفحه محتوایی خبر

 

 

پخش مستندهای مراکز استان ها از شبکه مستند

پخش مستندهای مراکز استان ها از شبکه مستند

پخش مستندهای مراکز استان ها از شبکه مستند

مستندهای پروفسور سمیعی، اعجاز خلیج فارس و شاهدان هزار ساله به ترتیب تولید صدا و سیمای مراکز گیلان، کیش و گیلان این هفته از شبکه مستند پخش می شوند.

مستندی برای پرفسور حسابی

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان های رسانه ملی مستند پروفسور سمیعی ابعاد مختلف زندگی پروفسور را از کودکی تا به امروز به تصویر کشیده است، از دوران کودکی پروفسور سمیعی در زادگاهش در شهر رشت تا دوران جوانی وی در تهران و دوران تحصیلات عالی و کارشان در آلمان تصویربرداری شده است.

در این مستند تصاویری از جراحی های ایشان در مرکز درمانی مغز و اعصاب در هانوفر آلمان و همچنین مصاحبه ۳۰ نفر از برگزیدگان علم پزشکی دنیا و نظرات آنها در خصوص پرفسور سمیعی در خارج از کشور نیز گنجانده شده است.

این مستند همچنین با جراحان و متخصصان مغز و اعصاب امروز دنیا که از شاگردان پروفسور هستند مصاحبه‌ هایی انجام گرفته که برای بینندگان بسیار جذاب خواهد بود همینطور بینندگان این مستند با زوایایی از زندگی خانوادگی پروفسور سمیعی نیز آشنا خواهند شد.

محقق، تهیه کننده و کارگردان این مستند " فریدون قدیمی " ، کار تصویربرداری این مستند بر عهده " محمدرضا پیشه احسان " از فیلمبرداران مجرب صدا و سیما، تدوینگر "سید مصطفی نبوی " و مترجم بخش های خارجی " حدیث مباحی " و " امیرحسین زارع " است.

مستند پروفسور سمیعی تولید صدا و سیمای مرکز گیلان یکشبنه اول شهریور ماه ساعت 23 از شبکه مستند روی آنتن می رود.

تصاویر گونه های جانوری نادر در مستند اعجاز خلیج فارس

مستند «اعجاز خلیج فارس» از تولیدات صدا و سیمای مرکز کیش و به کارگردانی کاظم بایرام‌بخش است.

این مستندگونه‌های جانوری نادر در خلیج فارس را بررسی می‌کند؛ خلیج فارسی که اعماق نیلی آن جهانی دیگر بی مرز و ناپیدا اما شگفت‌انگیز است.

این مستند دوشنبه و سه شنبه دوم و سوم شهریور ماه ساعت 23 از شبکه مستند روی آنتن می رود.

چگونگی پیدایش زمین در مستند شاهدان هزار ساله

مستند شاهدان هزار ساله به کارگردانی محمد رضا کیوانفر و تهیه کنندگی علی یازرلو تولید صدا و سیمای مرکز گلستان سه شنبه سوم شهریور ساعت 20:30 از شبکه مستند پخش می شود.

این مستند چگونگی پیدایش زمین از آغاز و تغییرات اکوسیستمی در ایران را مورد بررسی قرار می دهد.

این مستند به جنگل های حاشیه البرز، نوع پوشش گیاهی و عمر 2 میلیون ساله جنگل های شمال کشور پرداخته و با نتیجه گیری بر حفظ و پاسداری از این جنگل های برای نسل های آینده تاکید می کند.