جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

پخش "مستند هنر" از شبکه های ملی و بین المللی - صفحه محتوایی خبر

 

 

پخش "مستند هنر" از شبکه های ملی و بین المللی

پخش

 

مستند هنر به تهیه کنندگی و کارگردانی حمید مجتهدی در هفت قسمت سی دقیقه ای با هدف پخش از شبکه های ملی و بین المللی به سفارش معاونت امور استان ها تهیه و به زودی پخش می شود.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز فارس ، حمید مجتهدی تهیه کننده و کارگردان این مستند که به منظور تصویربرداری و مستند سازی فعالیت های تولیدی و فنی صدا و سیمای فارس به شیراز سفر کرده بود هدف از تهیه این مستند را بیان توانمندی های فنی و تولیدی رسانه ملی دانست و گفت: از مدت ها پیش تلاشم این است  که  چهل سال پیشرفت فنی تلویزیون و رادیو را نشان دهم در اینها تحول بوده است قبلا یک شبکه تلویزیون ملی داشتیم که گوشه ای از تهران و کرج را پوشش می داد الان دنیا را پوشش می دهیم این هنر را می خواهیم به تصویر بکشیم.

مجتهدی در خصوص نوآوری تولیدی و فنی در این مستند افزود: پایه و اساس کار ما در این مستند همین است که مخاطب حس کند، لمس کند و ببیند و بشنود که چه تغییرات و تحولاتی صورت گرفته است تغییر و تحولی که به دست متخصصان و هنرمندان ایرانی به نتیجه رسیده است. خلاقیتی که در این مستند سازی خودش را نشان می دهد حرکت دوربین است که یکجا ثابت نیست زمینی و هوایی در حرکت است.

وی گفت :در نظر داریم برای این مستند از سیستان و بلوچستان، مازندران و تهران استفاده کنیم ولی پایه اصلی سناریو و فیلمبرداری در استان فارس است. البته فارس را با مراکز دیگر مقایسه نمی کنیم بلکه هرجا پیشرفتی داشته آن را مرور می کنیم.

برای این مستند موسیقی اختصاصی ساخته می شود و از ترکیب گفتار و موسیقی نیز استفاده و از موسیقی نواحی ایران از جمله موسیقی شیرازی و بختیاری استفاده می شود.

وی ادامه داد در شرایط بحرانی مواردی مثل آتش سوزی ساختمان پلاسکو کاری که صدا وسیما انجام داد بلافاصله با برقراری ارتباط زنده لحظه به لحظه مردم دنیا را در جریان کار قرارداد و جلو هرگونه سوء استفاده دشمنان را گرفت، هم از نظر محتوایی، هم فنی، آپلود و دانلودهایی که به موقع انجام شده، خبر همان ثانیه پخش شده نه یک هفته بعد. مردم فارس، مردم جنوب ایران، شمال و مرکز ایران، شرق و غربش در یک ثانیه خبردار شدند. هدف این برنامه انعکاس به موقع فعالیت و تلاش همکاران است.

تهیه کننده مستند هنر خاطر نشان کرد ، به دنبال پیروزی انقلاب مواجه شدیم با تحریم اقتصادی و جنگ تحمیلی اما یک شاهکارهای تصویری همکاران صدا وسیما دردوران دفاع مقدس داشتند اینکه این تصاویرچطور گرفته شده است دراین مستند  تلاش می شود به این صحنه ها هم پرداخته شود.

عوامل این مستند عبارتند از: تهیه کننده و کارگردان: حمید مجتهدی،مدیرفیلمبرداری: امیرحسین مجتهدی،مدیرتولید: حامد رحمانی،موسیقی: محسن جلیلی، نویسنده: داوود روستا، دستیار کارگردان: شایان رجبی،دستیار یک فیلمبردار: فرهاد شکری و تدوینگران این مستند: شهاب شهنام و عاطفه معتمدی هستند.