جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

پخش مستند هیمه از شبکه شما - صفحه محتوایی خبر

 

 

پخش مستند هیمه از شبکه شما

مستند " هیمه  " به تهیه کنندگی علی ظریفیان در قالب یک قسمت 40 دقیقه ای تولید شده است که ساعت امشب 20:30 از شبکه سراسری " شما " پخش خواهد شد .

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی؛ محسن زاهد احمدی مدیر روابط عمومی شبکه اترک در این باره گفت: خراسان شمالی یکی از استان های شمالی کشور است که از نعمت جنگل های متنوع برخوردار است و این فیلم ضمن بررسی و معرفی این نعمت الهی و بررسی زندگی اجتماعی جنگل نشینان این خطه از مهین عزیزمان ایران به بهره برداری و تاثیر جنگل بر اهالی این مناطق و تاثیر متقابل ایشان بر جنگل های استان خراسان شمالی می پردازد.

زاهداحمدی ضمن اشاره به اینکه استان خراسان شمالی گنجینه ای از موهبت های الهی است اضافه کرد: به عقیده بسیاری از کارشناسان آخرین بازمانده های جنگل های هیرکانی (باستانی) در این منطقه باقی مانده است چهره کوهستان های این استان و جنگل هایش در اثر تعرضات اهالی نیازمند آن بسیار زخم خورده است.

وی تصریح کرد: اکوسیستم بسیار غنی جنگلی و کوهستانی این استان موضوعی است بسیار مهم حتی در سطح ملی و این فیلم با امید اینکه قدمی باشد درحفظ این نعمت الهی ساخته شده است .

alt

مدیر روابط عمومی صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی افزود: این مستند تلویزیونی با هدف آگاهی بخشی و آموزش مخاطبین در خصوص بهره برداری از منابع طبیعی و امید آفرینی با معرفی داشته های با ارزش الهی موجود در استان تولید و تهیه شده است .

محسن زاهد احمدی از عوامل این برنامه؛ به تهیه کنندگی و کارگردانی علی ظریفیان و تصویربرداری: شاهرخ عزیزی و تدوین گری: مهران رحمانی و صدابرداری : ابراهیم ایرج زاد و علی نعمتی اشاره کرد .

وی افزود: مدیریت تولید مستند " هیمه " نیز بر عهده ملک حسن صالحی بوده است. تکرار این مستند روز دوشنبه 10 شهریور ساعت 8:05 از شبکه شما پخش می گردد.