سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

پخش ویژه برنامه رحلت حضرت امام خمینی(ره) از شبکه آفتاب - صفحه محتوایی خبر

 

 

پخش ویژه برنامه رحلت حضرت امام خمینی(ره) از شبکه آفتاب

پخش ویژه برنامه رحلت حضرت امام خمینی(ره) از شبکه آفتاب

 

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای استان مرکزی، «سوگ آفتاب» عنوان ویژه برنامه ی زنده تلویزیونی است که به مناسبت رحلت حضرت امام خمینی(ره) ، به مدت 120 دقیقه از ساعت 22 الی 23 روز یکشنبه  13 خرداد به تهیه کنندگی روح الله ذوالفقاری و همچنین از ساعت 11 الی 12 ظهر روز دوشنبه 14 خرداد، به تهیه کنندگی مهدی جمال آبادی، از شبکه استانی سیمای مرکز مرکزی و شبکه شما تهیه و تقدیم نگاه گرم بینندگان ارجمند خواهد شد.

این برنامه با موضوع گرامیداشت 29 سالگرد رحلت حضرت امام خمینی (ره) و با رویکرد تبیین سیره سیاسی و عرفانی حضرت امام خمینی (ره) تهیه می شود و از جمله آیتم های این برنامه می توان به بسته کوتاه کارشناسی- مداحی-آرم -وله-معرفی کتاب-گزارشی از کلام بزرگان-گزارشی از حوزه علمیه اراک و حجره قدیمی حضرت امام(ره) در این مکان – شاعر آئینی-مهمان برنامه-مسابقه پیامکی- گزارش مردمی - فرازهایی از وصیت نامه حضرت امام(ره) و... اشاره نمود.

در این برنامه سعی می شود از کلام حضرت امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب(مد ظله العالی)، در رابطه با قیام خونین۱۵ خرداد نیز گزیده هایی پخش گردد.

شبکه رادیویی آفتاب نیز با تولید و پخش دو ویژه برنامه رادیویی به عناوین «آیینه آفتاب» و «طلوع بیداری» بصورت زنده و مستقیم، در روزهای 14 و 15 خرداد ماه، همراه با شنوندگان رادیو استانی به سوگ خواهد نشست.

ویژه برنامه «آیینه آفتاب» عنوان ویژه برنامه ی زنده ی رادیویی است که در روز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) بمدت 120 دقیقه به تهیه کنندگی سید محمد محمدی و با موضوع «مردم و حکومت در اندیشه سیاسی امام(ره)»، از صدای شبکه آفتاب تقدیم شنوندگان این شبکه خواهد شد .

این برنامه به بررسی ابعاد شخصیتی حضرت امام (ره) و شناخت ماهیت فکری، اندیشه و اهداف امام (ره) به عنوان مهمترین پیام برگزاری مراسم سالگرد ایشان از زوایای مختلف می پردازد . همچنین از جمله آیتم های این برنامه می توان به شعر خوانی، جملات کوتاه درباره زندگی و شخصیت امام (ره)، گزارش از برنامه های مختلف سطح استان به خصوص انعکاس مراسم بیت قدیمی حضرت امام در خمین، انعکاس تلفن ها و پیامک های مردمی، مسابقه تلفنی، معرفی کتاب های مرتبط، مصاحبه با هنرمندان، ارتباط با بیت قدیمی امام خمینی(ره) در خمین و حرم مطهر ایشان، سروده و مرثیه خوانی درباره امام خمینی (ره) و... اشاره نمود.

ویژه برنامه «طلوع بیداری» عنوان دیگر برنامه ی زنده ی رادیویی تدارک دیده صدای شبکه آفتاب است که در روز 15 خرداد ، به مدت ۱۲۰ دقیقه از ساعت 10 صبح به تهیه کنندگی سید محمد محمدی با موضوع «حفظ آرمانهای معمار انقلاب» و با آیتم هایی از قبیل:گفتار رادیویی -موسیقی و سرود-گفتمان انقلابی و بحث کارشناسی با همکاری اندیشکده امام خمینی در اراک - انتخاب اصلح: «انتخاب مقام معظم رهبری به عنوان جانشین امام(ره)» - دره گل زرد: «حوادث  کودکی امام (ره)»-گهواره انقلاب: «بسته صوتی از بیت امام و حوادث تاریخی آن»- گزارش زنده از حال و هوای بیت تاریخی حضرت امام در خمین-ارتباط با زائران استان مرکزی در حرم مطهر امام خمینی(ره) -ارتباط با مرکز قم به عنوان پایگاه انقلاب اسلامی-پاسخ به سوالات موضوعی در برنامه و... ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام خمینی(ره) در سالروز قیام پانزده خرداد سال 42 ، با هدف تبیین نقش و تأثیر حضرت امام خمینی (ره) در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی و نیز بررسی تاریخی واقعه پانزده خرداد با بهره گیری از مباحث کارشناسی اساتید و کارشناسان مجرب استان، زمنیه های شکل گیری قیام پانزده خرداد و تأثیرات آن را در شکل گیری انقلاب اسلامی و همچنین نقش مردم در حفظ آرمانهای معمار انقلاب اسلامی را در ارتباط با قیام 15خرداد تحلیل و بررسی می نماید.

خبر مرکزی نیز با تولید گزارش های ویژه خبری با موضوع معرفی شخصیت امام راحل و گرامیداشت قیام خونین پانزده خرداد، پوشش زنده رویدادهای خبری مراسم سالگرد ارتحال امام (ره) در سطح استان، پخش گزارش خبری از کاروان پیاده روی (طریق مهر) در مسیر حرم مطهّر امام(ره)و.. مجموعاً حدود 200 دقیقه خبر، مصاحبه و گزارش برای ایام مذکور پیش بینی نموده است.

معاونت فضای مجازی شبکه آفتاب نیز با تولید و انتشار بیش از یکصد عنوان موضوع مرتبط با این ایام از قبیل: «معرفی برنامه ها- موسیقی-کلیپ و نماهنگ-عکس نوشته-اینفوگرافی-ویدئو و پادکست-مستند موضوعی و... » همراه با مخاطبان می باشد و به سوگ خواهد نشست.