سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

پخش ویژه برنامه های انتخابات 98 و حماسه 9 دی ازصدا و سیمای مرکز گلستان - صفحه محتوایی خبر

 

 

پخش ویژه برنامه های انتخابات 98 و حماسه 9 دی ازصدا و سیمای مرکز گلستان

پخش ویژه برنامه های انتخابات 98 و حماسه 9 دی ازصدا و سیمای مرکز گلستان


مدیر کل صدا و سیما در جلسه هماهنگی برنامه سازی های معاونت های سیما، صدا، برون مرزی، خبر و  فضای مجازی  در آستانه انتخابات، این دوره از انتخابات را مهم تر از انتخابات سال های گذشته  دانست و اهداف و برنامه های  مرکز گلستان را تشریح کرد.
به گزارش روابط عمومی صداوسيمای گلستان، منتظر حجت در ابتدای این نشست ضمن خیر مقدم و خداقوت به همکاران خود با اشاره به اینکه این دوره از انتخابات اولین دوره پس از بیانیه گام دوم رهبری است  افزود: این دوره از انتخابات اهمیت ویژه و خاصی دارد چرا که پس از اتفاقاتی که در آبان ماه داشتیم دشمن به شدت به دنبال القای کاهش مشارکت مردم است بنابراین باید سعی ‌کنیم هم در فضای حقیقی و هم در فضای مجازی مراقب این عملیات روانی باشیم.
 وی در ادامه سخنان خود با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که فرمودند آمریکا چشم طمع به این انتخابات و حماسه 9 دی که آن را در پیش داریم، دوخته است پس به فرموده رهبر نقش و رسالت سنگین رسانه ملی و به تبع آن رسانه استانی برای بصیرت افزایی و شناخت دقیق و انتخاب نماینده اصلح در اسفند 98 بی بدیل است.
مدیرکل صدا و سیما با اشاره به نقش تاثيرگذار و غيرقابل انکار صداوسيما  در حضور حداکثری مردم در همه ادوار انتخابات يکی از اين جنبه هاست  و اذعان داشت: برای ترغيب و تشويق مردم و حضور پرشور و گسترده در انتخابات اقدام به تهيه و پخش برنامه های محتویی  با هدف مطرح کردن معیارهای  درست در انتخاب نماینده اصلح  برای شناخت هر چه بیشتر مردم در حوزه های مختلف سیما، صدا ، برونمرزی، خبر و فضای مجازی نموده ایم.
منتظر حجت خطاب به برنامه سازان و مجریان بیان داشت: باید همچون انتخابات گذشته با ارائه اطلاعات دقیق و بی طرفانه  کاری کنیم که مردم خودشان انتخاب کنند و برای آن که مردم قدرت انتخاب داشته باشند، باید معیارها را به روش های هنری و خوب بیان کنیم تا به انتخاب حق و اصلح منتهی شود و همه مسئولان به ویژه‏ رسانه ‏ها به عنوان سربازان عرصه جنگ نرم و جنگ فرهنگی عمل ‏کنیم.
وی تلاش دشمنان برای نادیده گرفتن یا اتهام زدن به حماسه 9 دی و انتخابات ایران را نشانه اهمیت این دو اتفاق بزرگ  دانست و افزود: انتخابات پدیده‌ای اقتدارآفرین ومایه عزت و آبروی بیشتر ملت ایران است باید کاری کنیم که مردم با حضور حداکثری و با بینش درست  پای صندوق های رای بیایند و این نیز تلاش و همت مضاعف ما را می طلبد.
مدیر کل صدا و سیما در ادامه به تشریح ویژه برنامه های صدا و سیمای مرکز گلستان پرداخت و گفت: معاونت سیما با سه ویژه برنامه نوبت ما، برگ برنده و میزان که در قالب برنامه های کارشناسی و گفتگو محور و مسابقه ایست در این ایام بینندگان خود را همراهی و مشایعت برای یک انتخاب اصلح می کند.
منتظر حجت اظهار داشت: حوزه صدا در این ایام با ویژه برنامه هایی از جمله تاکسی بهارستان در قالب طنز نمایشی،  موسم همدلی، میزگرد، انتخاب برتر، برنامه psa   و آنونس انتخاباتی  به این امر مهم می پردازد و این برنامه ها در سه مرحله تبیینی، تشریحی و تهییجی به منظور تشویق و ترغیب جهت مشارکت و حضور گسترده مردم در انتخابات تهیه و پخش می شوند.
وی همچنین افزود: واحد برونمرزی نیز با موضوع آگاهی بخشی به مخاطب در خصوص اهمیت و جایگاه مجلس شورای اسلامی  با ویژه برنامه هایی از جمله  سایرا یاراولکام، جهان سیاست به سمع شنوندگان همیشه همراه خود می رساند.
مدیر کل صدا و سیما اظهار داشت: اهمیت شرکت در انتخابات، تبیین وظایف و اختیارات نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، مشورت و مشارکت اجتماعی از دیدگاه اسلام، همبستگی اجتماعی، ابعاد مختلف انتخابات، نحوه انتخاب اصلح و قوانین انتخاباتی از موضوعاتی است که در این برنامه ها به آن پرداخته می شود و مسابقه، سرود و نماهنگ، مباحث کارشناسی، گزارش مردمی، کلام حضرت  امام خمینی (ره) و بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) از بخش های این برنامه هاست.
 منتظر حجت اضافه کرد که صدا و سیمای گلستان در روز انتخابات ارتباط مستقیم با شبکه های سراسری و استانی خواهد داشت و ویژه برنامه هایی به طور مستقیم از این شبکه پخش خواهد شد وهمچنین معاونت خبر هم در بخش های مختلف خبری، گزارش های خبری به صورت مکتوب، تلويزيونی، راديويی و توليدی تهيه و پخش خواهد کرد و معاونت فضای مجازی نیز آیتم های ویژه ای را در این ایام به صورت عکس نوشته، خبر متنی، ویدئو کلیپ و اینفوگرافیک در وب سایت و کانال های اجتماعی مرکز تهیه و بارگزاری خواهد کرد.  
وی در پایان  بر پوشش رسانه ای مناسب حضور با شکوه مردم در حماسه 9 دی و انتخابات 2 اسفند تاکید کرد  و اذعان داشت : صدا و سیمای گلستان با بسیج تمام تجهیزات و امکانات خود در روز 9 دی و همچنین یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی لحظه به لحظه حماسه آفرینی های مردم همیشه در صحنه گلستان را پوشش خواهد داد.