جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

پخش ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان از شبکه استانی خراسان جنوبی - صفحه محتوایی خبر

 

 

پخش ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان از شبکه استانی خراسان جنوبی

ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان از صدا وسیمای مرکز خراسان جنوبی به روی آنتن می رود.

پخش ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان از شبکه استانی خراسان جنوبی

به گزارش روابط عمومی صدا وسیمای مرکز خراسان جنوبی، مدیر کل صدا وسیمای مرکز گفت: شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی (خاوران)، برای لحظات معنوی افطار، ویژه برنامه ۶۰ دقیقه ای را با عنوان «دعوت» تدارک دیده است.

محمد ثقفی افزود : رویکرد اصلی این ویژه برنامه «رمضان، ماه نزدیکی به خدا و خودسازی تا رسیدن به آرامش و مهربانی» است که شامل دو بخش زنده و ضبطی می شود. 

وی گفت: میهمانان  برنامه افرادی خاص و ویژه از میان اقشار مختلف جامعه هستند که توانسته اند با تکیه بر خداوند به موفقیت هایی دست یابند و حضور خدا را در زندگی خود به خوبی احساس می کنند. از دیگر قسمت های بخش زنده برنامه، قرائت داستانی کوتاه توسط مجری (در همان پلاتوی آغازین) است که علاوه بر مرتبط بودن داستان با موضوع برنامه، حاوی پیامی ارزشمند نیز خواهد بود.

وی افزود : کلام آغازین، نامه ای به خدا، گزارش ویژه، زلال بندگی و تصاویر ارسالی از جمله آیتم های متنوعی است که برای برنامه پیش بینی شده است.

مدیر کل صدا وسیمای مرکز اظهار کرد : وله های کوتاه گرافیکی و قرائت پیامک های دریافتی از مخاطبین از دیگر بخش های برنامه خواهد بود.

محمد ثقفی خاطرنشان کرد : پخش برنامه از روز اول ماه مبارک رمضان (۶ خرداد) آغاز شده و تا پایان ماه رمضان ادامه خواهد داشت و هم استانی های عزیز می توانند در ساعت 18:45 هر روز بیننده این برنامه از سیمای خاوران باشند.

وی گفت:تهیه کنندگی برنامه «دعوت» را احمد نیک فرجام وکارگردانی آن را امین کاشرفی  بر عهده دارند و فرشید جعفری  مجری برنامه است.

وی افزود : ویژه برنامه «شکوه بندگی» از ساعت 02:45 بامداد نیز همراه روزه داران بیداردل استان است.

وی تصریح کرد : این برنامه شامل بخش های مختلفی از جمله تلاوتی از قرآن مجید، یک نکته از این معنی ،کارشناسی موضوعی، ارتباط با شاعران یا مناجات خوان های استانی، ارتباط تلفنی ،نکته های ناب ، وصیت نامه شهدا و دل گفته های باران می باشد.

مدیر کل صدا وسیمای مرکز گفت:پخش فرازی از دعای ابوحمزه ثمالی، دعای سحر، اذان، ذکر روز، نماز صبح، ادعیه روزانه ماه مبارک رمضان ، دعای "یا علی و یا عظیم"، حدیث موضوعی، مداحی و مناجات خوانی از دیگر بخش های این ویژه برنامه است.

محمد ثقفی افزود : پخش ویژه برنامه «شکوه بندگی» در ۳۰ قسمت ۹۰ دقیقه ای، تا پایان ماه رمضان ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه تهیه کننده و کارگردان برنامه امید واحدی فر است وعلیرضا کوچی اجرای برنامه را برعهده دارد گفت:شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی نیز از فرصت مغتنم و پرفیض و برکت ماه رمضان برای تبيين، تعميق و گسترش قرآن و معارف قرآني استفاده نموده و تولید و پخش ویژه برنامه «گلشن وحی» را در دستور کار تولید و پخش قرار داده است .

وی افزود: ویژه برنامه «گلشن وحی» به پخش مراسم جمع خوانی قرآن کریم در ایام ماه مبارک رمضان اختصاص دارد. اين مراسم با حضور جمع کثیری از مردم در محل حرم مطهر امامزاده حسين بن موسي الکاظم (ع) شهرستان طبس برگزار می شود و در هر روز 3  نفر از قاریان برجسته به ترتیل خوانی یک جزء از قرآن کریم ساعت 13:15 خواهند پرداخت.

لازم به ذکر است این برنامه علاوه بر پخش زنده از سیمای خراسان جنوبی از شبکه مستند پخش می شود.

مدیر کل صدا وسیمای مرکز گفت: تهیه کننده برنامه مهدی مودی است و محمد رضا زمانی پور و امین کاشرفی کارگردانی برنامه را برعهده دارند.

محمد ثقفی افزود : برنامه «نسیم سحر» نیز عنوان ویژه برنامه سحر ماه مبارک رمضان است که هر روز ساعت 2:45 بامداد به مدت 90 دقیقه از رادیو خراسان جنوبی پخش می­شود.

وی گفت: این برنامه دارای بخش­های متنوعی است از قبیل : خادمان شب، دعای سحر، کارشناسی احکام، تلفن­ها و پیامک­های مخاطبان و قصه­های قرآنی، مناجات خوانی مداحان استان، کارشناسی موضوعی و ...  که تلاش می­کند فضای معنوی و روحانی در سحر ماه مبارک رمضان برای مخاطبان رادیو خراسان جنوبی فراهم نماید.

مصطفی باقری نژاد  تهیه کننده و فرشید جعفری گوینده برنامه هستند.

وی افزود: «دعوتی» ویژه برنامه افطار ماه مبارک رمضان است که هر روز عصر از ساعت 18:15 به مدت 90 دقیقه از رادیو خراسان جنوبی پخش می­شود. این برنامه دارای بخش­های متنوعی از قبیل: گزارش، داستانک، کارشناسی احکام، نمایش، روزه و سلامت، مسابقه، فرهنگ مردم در ماه رمضان و ... است.

وی تصریح کرد : فرشته بهمن زاده و اکرم صادقی تهیه کنندگان و مسعود حسنی و الهام خزائلی گویندگان برنامه هستند.                        

مدیر کل صدا وسیمای مرکز خراسان جنوبی با بیان اینکه «به سوی خدا» عنوان ویژه برنامه رادیو خراسان جنوبی به مناسبت شبهای قدر است گفت: این برنامه به طور زنده از ساعت 21 تا یک بامداد در شبهای قدر پخش می­شود.

محمد ثقفی افزود: در این برنامه مراسم شب قدر از قبیل مراسم قرآن به سر و دعای  جوشن کبیر به طور مستقیم از اماکن مذهبی شهر بیرجند از جمله  مصلی المهدی و حسینیه جماران و ... به طور زنده پخش خواهد شد.

تهیه کننده این برنامه معصومه اسماعیل زاده خواهد بود.