جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

پخش چهار مجموعه انیمیشن از شبکه شما - صفحه محتوایی خبر

 

 

پخش چهار مجموعه انیمیشن از شبکه شما

مجموعه انیمیشن های عافیت باشه، اینجوریه، بچه های شیرکوه و قصه های روباه به ترتیب در روزهای شنبه، یکشنبه، سه شنبه و چهارشنبه ساعت 16:30 از شبکه شما پخش می شود. 

آموزش نکات بهداشتی در انیمیشن عافیت باشه مرکز کرمانشاه

انیمیشن عافیت باشه به کارگردانی جلال نعیمی و تهیه‌کنندگی مریم کولیوند در 13 قسمت 4 دقیقه ای به سفارش صدا و سیمای مرکز کرمانشاه تهیه شده است.

 انيميشن عافيت باشه پيرامون رفتار والدين و بازتاب انجام رفتارهاي اشتباه سعي دارد با آموزش بهداشت به كودكان آن ها را در اين مقوله ي عظيم ياري كند. با توجه به اينكه شخصيت اصلي اين انيميشن پدر خانواده در نظر گرفته شده است قبول راهكارهايي كه در نتيجه اشتباهاتش به كار مي برد براي كودكان راحت تر بوده و آن ها پيام را به سادگي دريافت مي كنند.  

شیوه های اصلاح الگوی مصرف در انیمیشن اینجوریه 2

مجموعه انیمیشن اینجوریه 2 در 26 قسمت 3 دقیقه ای در صداو سیمای مرکز مهاباد تهیه و تولید شده است. در این مجموعه انیمیشن شیوه های اصلاح الگوی مصرف توسط دختر بچه ای در مکان هایی همچون منزل، مدرسه و ...، به تصویر کشیده می شود.  در مجموعه انیمیشن اینجوریه 2 که با استفاده از تکنیک کات اوت کامپیوتری تولید شده برای ایجاد جذابیت های بصری تلفیقی از لباس های کردی و بومی در نظر گرفته شده است.

لیلا خلیل زاده نویسندگی و سیامند رشیدیان و کانبی مجیدی به عنوان انیماتور با این مجموعه همکاری داشته اند.  

alt 

بچه های شیرکوه فرهنگ بومی یزدی ها را معرفی می کنند

صدا و سیمای مرکز یزد انيميشن بچه‌هاي شيركوه را در 13 قسمت 15 دقیقه ای به کارگردانی مصطفی یادگار تهیه و تولید کرده است. داستان اين انيميشن در يكي از آبادي‌هاي اطراف يزد شكل مي‌گيرد؛ بچه‌هاي آبادي و پرنده‌اي به نام پوپك كه در مواقع خطر به كمك بچه‌ها مي‌آيد داستان اصلي مجموعه را تشكيل مي‌دهند.

سيل، طوفان، حمله‌ي ملخ‌ها، آتش‌سوزي در كارگاه رنگرزي، زورگويي قدرت يكي از اهالي آبادي  از مهمترين عناوين اصلي اين برنامه است و در هر يک از داستان‌ها مناطق مختلف استان نام برده و معرفي مي‌شوند. در بخش‌هايي از اين مجموعه فرهنگ، لهجه، پوشاک ذائقه غذاي‌هاي محلي و ... به بهانه‌هاي مختلف با ظرافت ياد مي‌شود.

گفتنی است : به جهت جذابيت در طراحي صحنه‌ها از معماري و فضاهاي بومي بهره گرفته شده است.

عوامل دیگری که در این مجموعه همکاری داشته اند عبارتند از: نويسنده: راضيه عندعلي، طراح شخصيت: فروزان دهقان، سميرا طيبات، انيميشن: روح الله يادگار، تدوين: ندا دهقاني، صدا گذاري و طراحي صدا: مسعود کاظمي، مدير دوبلاژ: فولادوند، جلوه هاي ويژه: حسن عريان زاده، براتي.

تقابل خوبی ها و بدی ها در انیمیشن قصه های روباه

انیمیشن قصه های روباه در صدا و سیمای مرکز اردبیل در 26 قسمت 11 دقیقه ای به تهیه کنندگی و کارگردانی علی حسین عباس زاده تهیه و تولید شده است. این مجموعه به ماجراهای دو روباه به نام های دم سفید و دم سیاه و رابطه آنها با دیگر حیوانات جنگلی می پردازد. دم سفید زرنگ ، باتدبیر و قانع است اما دم سیاه مجهول، سر به هوا و طمع کار است.

قصه های هر قسمت بر اساس اتفاقاتی شکل می گیرد که برای کاراکترهای اصلی و فرعی رخ می دهد. و در  پایان هر داستان  نکات پند آموز و اخلاقی برای کودکان بازگو می شود.

برخی از عوامل انیمیشن قصه های روباه عبارتند از: طراح شخصیت: مهدی صحنه آذر، رسیول حاجی زاده، مهدی خروش ، نویسنده: علی حسن زاده، دیجیتال: بهمن رحمانی، محمد حسین زاده، ملیحه حسین زاده، موسیقی: امین رسولی، بک گراند: مهدی حمیدی، سرپرست گویندگان: شوکت حجت ، ناظرکیفی: یوسف صدیق  

 alt