سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

پخش کیفی ترین فیلم سیمای استان ها از شبکه "شما" - صفحه محتوایی خبر

 

 

پخش کیفی ترین فیلم سیمای استان ها از شبکه "شما"


تله فیلم کبوتر با کبوتر به تهیه کنندگی و کارگردانی علی خزاعی فر که در سیمای مرکز خراسان رضوی تهیه و موفق به کسب امتیاز  90 از کمیته ارزیابی مرکز سیمای استان ها شده است جمعه دوم تیر ماه ساعت 13:30 از شبکه "شما" پخش می شود.

کبوتر با کبوتر داستان سعید پسر گچکاری است که به تازگی با دختر مورد علاقه اش ازدواج کرده اما به دلیل فقر خودش و همسرش؛ جهاز خواهرش را برمی دارد و به خانه خود می آورد. خواهرش در صدد شکایت از او بر می اید اما وقتی برای شکایت به مغازه قاسم در نزدیک دادگاه می رود که فرم شکایت بگیرد با قاسم آشنا می شود و تصمیم میگیرد با او ازدواج کند اما او جهاز ندارد و قاسم هم به طبقه ای بالاتر از او تعلق دارد. یکی دیگر از شخصیت های داستان زنی 65 ساله است به نام خانم احتشام که زنی کتابخوان است. همسر خانم احتشام فوت کرده و او با مستمری شوهرش تنها در خانه بزرگی که اینک مخروبه شده و یادگار شوهرش است زندگی می کند. مادر سعید هفته ای یکبار برای نظافت به خانه خانم احتشام می آید. فیلم در واقع سه داستان جداگانه را دنبال می کند، داستان خانم احتشام؛ داستان سعید و همسر فقیرش و داستان قاسم و خواهر سعید. آدم های این سه داستان در پایان به نحو دلنشینی به یکدیگر مرتبط می شوند.

این تله فیلم به موضوع فقر و مشکلات ناشی از آن می پردازد. به همین جهت برای اینکه تلخی فیلم تا حدی تعدیل شود سعی شده است تا حد امکان عنصر شوخی وارد فیلم شود تا فیلم در نهایت به عنوان فیلمی مفرح و ارزش گرا قابل پخش باشد.

در این فیلم حسین طاهری (پدر قاسم) کیوان صباغ (قاسم) سعید ولیزاده (سعید) و خانم ها مرجان علوی (زن برادر قاسم)، ندا کوهی (همسر سعید) و سه قلعه گی (مادر سعید) ایفای نقش می کنند. همچنین خانم الهه شه پرست (خواهر سعید) و پروانه معصومی (خانم احتشام ) به عنوان هنرپیشه مهمان حضور خواهند داشت.

فیلم با دوربین اف تری فیلمبرداری شده است. مدیر فیلمبرداری اقای داوود رحمانی و صدابردار فیلم آقای ابراهیم ایرج زاد است. دیگر عوامل فیلم عبارتند از:

نویسنده: علی خزاعی فر / دستیار کارگردان: محمد رضا امیری / برنامه ریز: فرزاد فضلی / ناظر کیفی: حسین صفار / عکاس: ساناز بازیان / صحنه و لباس: مجید بندار مقدم / گریم: محمد قلی نژاد/ منشی صحنه: ملیحه کوروش زاده / مجری طرح: محمد رضا فرهادی نیا / مدیر تولید: ابراهیم الهیاری / مدیر تدارکات: حامد تهرانی .    

alt

alt