جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

پخش 38520 دقیقه برنامه با موضوع نوروز از صدا و سیمای فارس - صفحه محتوایی خبر

 

 

پخش 38520 دقیقه برنامه با موضوع نوروز از صدا و سیمای فارس

پخش 38520 دقیقه برنامه با موضوع نوروز از صدا و سیمای فارس

 

مدیرکل صدا وسیمای فارس در اولین نشست شورای معاونین این مرکز با ابراز خرسندی از عمل به برنامه ریزی های حوزه های پیام و پشتیبانی برای ایام نوروز گفت: بحمدالله همکاران این مرکز فراتر از وعده های داده شده اقدام کردند.
سهرابی با اشاره به این که مرکز فارس با ابتکار منحصر به فرد خود با توجه به شرایط ویژه  حاکم بر زمان  تحویل سال ویژه برنامه های رادیویی و تلویزیونی خود را از ساعت 10صبح تا 23 شب به صورت زنده از 6 لوکیشن مجزا تقدیم مخاطبان کرد که این اقدام یک رکورد و در نوع خود بی نظیر بود.
وی حضور شخصیت های علمی  -فرهنگی – هنری  از جمله شاعر و ادیب کشور تاجیکستان آقای منصور خواجه اف در کنار شخصیت های ملی واستانی کشور در ویژه برنامه 11 ساعته تحویل سال را اقدامی در خور توجه دانست  که تحسین مخاطبان و مدیران رسانه ملی را به همراه داشت.
سهرابی گفت: فرهنگ، آداب و رسوم مردم فارس در نوروز ، سبک زندگی ایرانی - اسلامی، توجه به شعار سال ، معرفی جاذبه های گردشگری استان، کاروان های راهیان نور،  پاسداشت زبان فارسی، اطلاع رسانی به مسافران نوروزی ، اعلام نکات ایمنی، امنیتی و بهداشتی  تاکید و به  مناسبت های ملی و مذهبی  میلاد حضرت علی علیه السلام و جواد الائمه (ع) ، اعتکاف و ایام البیض، رحلت حضرت زینب (س) ، ملی شدن صنعت نفت، روز جمهوری اسلامی و روز طبیعت از جمله مواردی بود که از 20 اسفند تا 15 فروردین در برنامه های نورزوی به آن پرداخته شد.
مدیرکل صدا وسیمای فارس گفت: واحد خبر این مرکز با پخش گزارش های خبری تولیدی از دهه دوم اسفند ماه، با تولید خبر و گزارش های خبری آمادگی دستگاه های خدمت رسان استان از جمله  راهداری، پلیس راه، هلال احمر، اورژانس ، شهرداری ها ، اماکن اقامتی و ... را در کنار بیان وضعیت آب و هوا و نکات ایمنی و امنیتی  را اطلاع رسانی کرد.
وی شیراز را به عنوان سومین حرم اهل بیت علیهم السلام و استان فارس با پیشینه تمدن کهن و جاذبه های فراوان را مقصد بسیاری از مسافران نوروزی اعلام کرد و افزود : بر این اساس صدا وسیمای این استان نیز برنامه ریزی جامعی برای پاسخگویی به میل و نیاز مخاطبان  در این ایام انجام داد که با همت همکاران پر تلاش به نحو مطلوبی انجام شد.
سهرابی افزود : حوزه سیما در قالب 33 عنوان برنامه در 512 قسمت به مدت 19906 دقیقه (332 ساعت) با پخش ویژه برنامه تلویزیونی تحویل سال با نام" نوبهار است..." با حفظ حرمت شب شهادت امام هادی(ع) از 6  نقطه حرم مطهر احمد بن موسی(ع)، حافظیه، بنای تاریخی تخت جمشید، منطقه عملیاتی راهیان نور، گلزار شهدا و استودیوی مرکز با حضور هنرمندان و اساتید دانشگاه به صورت زنده و همزمان از شبکه جهانی جام جم و شبکه شما، پخش روزانه 3 عنوان برنامه زنده (بهارنارنج، کاشانه مهر و شب های شیراز )، پخش 4 عنوان برنامه تولیدی (شکر خند، گل گشت، آبرک، هم ولایتی، گل گشت ) پخش روزانه انیمیشن و فیلم های سینمایی، بازپخش طنز خودمونی و گلچین خوشا شیراز و ... حضور دکتر آذری وزیر ارتباطات و فن آوری در برنامه تلویزیونی  مهمان خانواده  در ایام نوروز بود .
وی اظهار کرد: حوزه صدا در قالب 42 عنوان برنامه در 368  قسمت برنامه به مدت 17708 دقیقه (295ساعت) با تولید ویژه برنامه های "ساعت گل "، "صدای پای بهار" و "نسیم نوروز" از اسفندماه برنامه های نوروزی خود را آغاز کرد و در ویژه برنامه " تحویل بهار" به مدت 5 ساعت با گزارشگران مستقر در حرم مطهر احمدبن موسی (ع)  و حافظیه ارتباط برقرار کرد.
مدیرکل صدا وسیمای فارس افزود: صدای مرکز فارس در این ایام  هر روز  از سحرگاه با پخش برنامه تولیدی "مجله سحر گاهی"، برنامه صبحگاهی "بهار نارنج"، عصرگاهی "شاخه نبات"، برنامه زنده  "کوچه باغ ترانه" ، ویژه شعار سال "افق های روشن "و برنامه زنده "شب چراغ" و تولید بسته های صوتی با رویکرد اطلاع رسانی در 4 نوبت از روز  با مخاطبان خود همراه بود.
سهرابی برقراری 22 ارتباط با مراکز استانی کرمانشاه، ایلام، خلیج فارس، خوزستان، بوشهر، آبادان، لرستان، خراسان رضوی، همدان و اراک از اقدامات دیگر صدای مرکز فارس در این ایام بیان کرد.
وی تصریح کرد: حوزه خبر در قالب 1228 خبر و گزارش به مدت 904 دقیقه (بیش از 15 ساعت) با تولید گزارش های خبری رادیویی و تلویزیونی با موضوع آمادگی دستگاه های خدمات رسان استان ، وضعیت قیمت بازار ، توزیع میوه شب عید و ... در اسفندماه سال 96، ارسال 56 گزارش تصویری به تهران به مدت 140 دقیقه با موضوع بازدید گردشگران خارجی ، ورود مسافران نوروزی به استان، معرفی اماکن تاریخی، مذهبی و گردشگری استان، جشنواره اقوام ایرانی ، درختان بی سایه، راهیان نور، اعتکاف، 12 فروردین، روز طبیعت  و ... ،تولید گزارش های خبری با موضوع شعار سال و معرفی تولیدات استان فارس، تولید و پخش 141 خبر تلویزیونی، تولید و پخش 208 خبر رادیویی، ارسال 22 گزارش رادیویی به تهران، برقراری ارتباط مستقیم با شبکه خبر،  بارگذاری 800 خبر مکتوب در سایت خبرگزاری صدا و سیما، نقش موثری را در اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مسافران نوروزی ایفا کرد.
مدیرکل صدا وسیمای فارس ایجاد صفحه ویژه نوروز در وب سایت مرکز، ایجاد 535 پست در تلگرام،  355 پست در پیام رسان سروش، بارگذاری و انتشار 435 مدیا در وب سایت،ایجاد کانال گردشگری با عنوان فارس سفر در پیام رسان سروش، طراحی و انتشار 14 کلیپ و پوستر مربوط به کاروان راهیان نور، برگزاری پویش سروش نوروز و دریافت تصاویر خاطره انگیر مردم در ایام نوروز از طریق پیام رسان سروش، افزایش اعضای پیام رسان سروش به میزان 5000 عضو جدید  طی 15 روز با افزایش 21000 عضو، انتشار گلچین برنامه های صدا، سیما و خبر در وب سایت، پخش تصاویر ارسالی مربوط به سفره های هفت سین مخاطبان  در برنامه "نوبهار"،پوشش تمام مناسبت های ملی و مذهبی در این ایام،پوشش کامل حضور وزیر ارتباطات در برنامه "شب های شیراز " و پخش مصاحبه و تشکر ایشان از فضای مجازی مرکز فارس، ایجاد صفحه ویژه نوروز در وب سایت مرکز  و انتشار  1325 پست و مدیا در تلگرام، پیام رسان سروش  و وب سایت مرکز   از عمده فعالیت های  فضای مجازی صدا وسیمای فارس عنوان کرد.
همچنین سه قطعه موسیقی بهاری با عنوان های «نسیم بهاری» ، «خنده بارون » و «تیک تیک ساعت» به مناسبت ایام نوروز در واحد موسیقی مرکز فارس نیز تولید شد.
در این ایام  با بهره گیری از ظرفیت های رسانه در سه حوزه تولیدی در 880  قسمت به مدت 38520 دقیقه (462  ساعت)  به موضوع پرداخته شد.