سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

پرور استان سمنان به جشنواره بین المللی راه یافت - صفحه محتوایی خبر

 

 

پرور استان سمنان به جشنواره بین المللی راه یافت

مستند پرور به تهیه کنندگی و کارگردانی احمد نیک کار، تولید شبکه استانی مرکز سمنان به جشنواره یارهونیای بوسنی و هرزگوین و اکوتاپ اسلواکی راه یافت.

به گزارش روابط عمومی مرکز سمنان، این مستند به معرفی زیست بومی منطقه پرور واقع در ارتفاعات شمالی استان سمنان در حوزه شهرستان مهدی شهر می پردازد و حیات وحش جانوری آن را به تصویر می کشد.

منطقه حفاظت شده پرور در 40 کيلومتری مهدیشهر واقع است که به لحاظ قرار گرفتن در ميان دو اکوسيستم مناطق بياباني جنوب استان سمنان و مناطق جنگلي استان مازندران و متأثر شدن از اين دو اکوسيستم داراي سيماي جذاب طبيعي و جلوه هاي زيبايي از شاهکارهاي منطقه حفاظت شده پرور با تأثير پذيري از محيط اطراف خود و پوشش گياهي متنوع، زيستگاه خوبي را براي گونه هاي مختلف گياهي و جانوري فراهم آورده، پوشش گياهي بارز منطقه شامل بلوط، افرا، راش، وليک، اورس، گلابي وحشي، درمنه، آويشن، انواع گون، انواع گرامينه، ممرز، زرشک و گل گاوزبان است.

لازم به ذکر است جشنواره یارهورینای بوسنی و هرزگوین از 9 الی 12 مهرماه در شهر پاله کشور بوسنی هرزگوین و جشنواره اکوتاپ اسلواکی از 28 مهر الی 2 آبان 93 در شهر براتیسلاوا پایتخت کشور اسلواکی و پراگ پایتخت کشور چک برگزار می گردد.

alt