جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

پر سیاه ، سپیدی زندگی را به کودکان می آموزد - صفحه محتوایی خبر

 

 

پر سیاه ، سپیدی زندگی را به کودکان می آموزد

مجموعه انیمیشن پرسیاه به تهیه کنندگی و کارگردانی پریسا دشتی گوهری در سه قسمت 11 دقیقه ای به سفارش صدا و سیمای مرکز آبادان تهیه و تولید شد.

دشتی گوهری در گفتگو با خبرنگار ما گفت: هدف از تولید این انیمیشن آن بود که کودکان با مهارت های ابتدایی و نحوه برخورد و رفتار صحیح با دوستان و اطرافیان آشنا شوند و بدانند که رعایت ادب در همه حال به نفع آنهاست.

وی افزود: همچنین شیوه های دوست یابی و چگونگی استمرار دوستی را در این مجموعه آموزش می بینند و به نوعی شیوه صحیح تفکر و ایجاد پرسش و رسیدن به جواب را یاد می گیرند.

وی در خصوص داستان انیمیشن اظهار داشت: پرسیاه کلاغ کوچک با هوشی است که به همراه دو دوست خود سبزک ( طوطی ) و طلا (قناری) به ماجراجویی و گاهی شیطنت کودکانه می پردازد و البته در این راه با مشکلاتی نیز همراه می شود و برای حل مسئله ها و سوالاتی که برایش پیش می آید از خانواده خود کمک می گیرد

وی با بیان اینکه پیش تولید این مجموعه از سال 88 آغاز شده و در روزهای پایانی سال گذشته به اتمام رسید گفت: در حال حاضر مجموعه انیمیشن پرسیاه آماده پخش می باشد.

وی تکنیک مورد استفاده در این مجموعه را کات اوت فلشی عنوان کرد و گفت: با توجه به نیازهای مخاطب کودک و داشتن رفتارها و گاهی معضلات خاص در این سن سعی شده است با استفاده از رنگ های شاد و طراحی جذاب کارکترها و بکار بردن تکنیک مناسب فضایی ایجاد شود که کودک با شخصیت داستان همزاد پنداری کرده و نوعی اعتماد و ارتباط در آنها ایجاد شود و در حقیقت این انیمیشن آموزشی به زبان ساده برای کودکان بیان شود.

 لیست عوامل:

نویسنده: پریسا دشتی گوهری / انیماتورها: فاخر آماره – الهه اتمان زاده - نازنین قاسمی - عصمت مدرس/ تدوین و صدا گذاری: عارف عبدالهی/ صدابرداران: محمد منتظری- پوریا دادگر

alt

alt