سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

پس زمینه های جنگ در تله فیلم تابستان طولانی - صفحه محتوایی خبر

 

 

پس زمینه های جنگ در تله فیلم تابستان طولانی


 تله فیلم تابستان طولانی با محوریت دفاع مقدس به تهیه کنندگی و کارگردانی علی خزاعی فر در  صدا و سیمای خراسان رضوی در حال تولید است.

خزاعی فر در گفتگو با خبرنگار ما گفت: شروع این مجموعه از اول شهریورماه 1391 کلید خورده  و مدت تصویربرداری این مجموعه حدود یک ماه به طول انجامیده است.

وی افزود: در این تله فیلم نزدیک به 45 نفر به ایفای نقش پرداخته و مراحل ضبط این مجموعه در روستای تاریخی کنگ در 30 کیلومتری شهر مشهد انجام می پذیرد.

خزاعی فر تهیه کننده و کارگردان این مجموعه  با اشاره به اینکه  در این تله فیلم 5 بازیگر محوری به ایفای نقش خواهند پرداخت ابراز امیدواری کرد، تولید این تله فیلم  بتواند رضایت مخاطبان شبکه خراسان رضوی را فراهم کند.

وی در خصوص داستان این تله فیلم اظهار داشت: این تله فیلم  روایت حضور پدر خانواده در جبهه های حق علیه باطل و دفاع مقدس را به تصویر می کشد و حضور فرزند خانواده به اتفاق مادر و خواهر در کنار پدر بزرگ را در طول تابستان سال 64 نشان می دهد. به عبارتی دیگر  سال 1362 در دوران جنگ تمام مردان روستا به غیر از پیرمردان، زنان و بچه ها در یک زمان در جبهه هستند و پس زمینه های جنگ در این روستا درتله  فیلم به تصویر کشیده می شود.

وی تصریح کرد: این تله فیلم دارای 9 لوکیشن اصلی و بیش از 10 لوکیشن فرعی است که در روستاهای اطراف مشهد تصویربرداری می شود.

گفتنی است: در تله فیلم تابستان طولانی ( تابستان 64 ) امیر حسین رفیعا در نقش (حسن) یگانه جوارشکیان در نقش ( فاطمه ) خواهر حسن، روشنک سه قلعه گی در نقش مادر ( صغری )، جواد رحیم زاده در نقش پدر خانواده ( اسماعیل )، حسین طاهری در نقش پدر بزرگ حسن ( عبدا... ) و کیوان صباغ در نقش جوان مجنون روستا با نام اصغر، نقش آفرینی می کنند.

مدیر تصویربرداری: داوود رحمانی؛ مدیر صدابرداری: محسن طیبی؛ برنامه ریز: فرزاد فضلی؛ گروه کارگردانی: حسن ناصری، شیوا قانعی؛ منشی صحنه: ملیحه کورش زاده؛ مدیر تولید: ابراهیم اللهیاری؛ مدیر تدارکات: حامد تهرانی؛ طراح صحنه و لباس: حمید عامری؛ طراح گریم: محمد قلی نژاد.

alt

alt