سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

پلنگ ایرانی ،سیمرغ فجر را شکار کرد - صفحه محتوایی خبر

 

 

پلنگ ایرانی ،سیمرغ فجر را شکار کرد

فتح الله امیری و سیمای مرکز مازندران، سیمرغ بلورین بهترین فیلم مستند بخش رقابتی سینمای حقیقت سی امین جشنواره بین الملیی فیلم فجر را برای مستند در جستجوی پلنگ ایرانی از آن خود کردند.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها ،در مراسم اختتاحیه سی امین جشنواره بین المللی فیلم فجر مستند در جسجوی پلنگ ایرانی در رقابتی نفس گیر موفق به دریافت سیمرغ بلورین بهترین فیلم مستند جشنواره سی ام فیلم فجر شد.

در جستجوی پلنگ ایرانی قسمت اول از مجموعه مستند دو قسمتی حیات وحش البرز مرکزی است که به تلاش های یک گروه پژوهشگر و مستند ساز برای به تصویر کشیدن رفتارهای طبیعی پلنگ ایرانی در زیستگاه «البرز مرکزی» می پردازد. امیری برای تولید این مستند با تیمی جوان، با انگیزه و متخصص بیش از پنج سال را صرف تحقیق ، تصویربرداری و تولید این مستند نموده اند. امیری تهیه کننده و کارگردان جوان آتیه دار سینمای مستند ایران پیش از این هم با مستندهایی مانند «زندگی در کسوف»، «حیات وحش ایلام» و «غروب خجیر» در جشنواره های مختلف داخلی شرکت کرده و موفقیت هایی نیز به دست آورده بود. اما آنچه آخرین اثرش را از سایر آثارش متمایز می کند، جدا از تصاویر ناب از گوشخواران ایران خصوصا پلنگ ایرانی و خرس قهوه ای، نوع نگاه به سوژه و وضعیت بزرگترین گربه سان زنده ایران است.

بنابراین گزارش ،این مستند قرار است به زودی از شبکه استانی سیمای مازندران و همچنین شبکه شما و دیگر شبکه های سراسری  پخش شود.

alt 

alt 

alt