جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

پنجره زیارت از دهه فجر امسال باز می شود - صفحه محتوایی خبر

 

 

پنجره زیارت از دهه فجر امسال باز می شود

پنجره زیارت از دهه فجر امسال باز می شود

بخش زیارت شبکه پایتخت معنوی ایران در دهه فجر امسال افتتاح می شود.

مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی در آستانه سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در نشست خبری با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه در صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی گفت: این بخش از برنامه های شبکه استانی هر روز به مدت 4 ساعت با رویکرد ایجاد فضای معنوی، تبیین احکام و مفاهیم مذهبی، آداب زیارت و سفر، مسابقه و همچنین معرفی اماکن گردشگری از ساعت 10:30 روی آنتن می رود. حجت الاسلام والمسلمین نهاوندی با اعلام اینکه « زیارت پنجره ای به آسمان ولایت » شعار راهبردی این بخش ویژه شبکه پایتخت معنوی ایران است تصریح کرد: اهدافی که در بخش زیارت پیگیری می شود در واقع در راستای رسالتی است که برای شبکه ملی زیارت تعریف شده بود که متأسفانه محقق نشد.

وی با تشریح ویژه برنامه های دهه فجر در حوزه های صدا، سیما، خبر و همچنین سه رادیوی برون مرزی اذعان کرد: شبکه پایتخت معنوی ایران با 28 عنوان برنامه ویژه این ایام، سالروز پیروزی تاریخی ملت ایران را گرامی داشته در مسیر تبیین ریشه های انقلاب اسلامی ایران گام بر می دارد.

مدیر کل رسانه استانی از تلاش تمام عوامل رسانه و همچنین پوشش تصویری مناسب مراسم ویژه راهپیمایی حماسه ساز بیست و دوم بهمن ماه تحت عنوان «جهاد فرهنگی» یاد کرد و گفت: در دهه فجر امسال رونمایی از 9 طرح پژوهشی و تحقیقاتی در سال 93، رونمایی از 44 عنوان اثر فاخر در حوزه سیما نظیر فیلم سینمایی « ستاره شرق » ( زندگی فضل بن شاذان ) و فیلم « فرزانه » و همچنین افتتاح رسمی دفتر خبری کاشمر و رونمایی از 45 اثر موسیقی در سبک های مختلف و همچنین افتتاح استودیو خبر با فناوری و دکور جدید را خواهیم داشت.

مسئول هماهنگ کننده استان های شمال و شمال شرق رسانه ملی افزود: با همت عوامل فنی تکمیل پروژه دیجیتال در شهرستان های مشهد، کاشمر، داورزن، بخش سرولایت، شهر بار، بخش صالح آباد، مزداوند، شهر طرقبه و روستاهای اطراف انجام که به این ترتیب صداوسیمای مرکز خراسان رضوی 95 درصد از استان به طور قطعی تحت پوشش جمعیتی دیجیتال قرار گرفته که از این حیث در بین تمامی مراکز استان ها، دارای رتبه نخست کشوری هستیم.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی تأکید کرد: به دلیل تغییر سیستم mpg2 به mpg4 تمامی مخاطبان شبکه استانی که از طریق ماهواره برنامه های شبکه را دنبال می کنند حتماً باید از دریافت کننده HD استفاده نمایند. مراسم افتتاحیه و رونمایی در تاریخ 93/11/15 و 93/11/16 با حضور معاون محترم امور استان های سازمان صدا سیما و استاندار محترم و مقامات استانی انجام می پذیرد. وی گفت: برای این پروژه ها 58 میلیارد و 670 میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.

حجت الاسلام و المسلمین نهاوندی در بخشی دیگر از سخنانش در پاسخ به چگونگی اهتمام شبکه استانی به موضوعات اقتصادی و معیشتی گفت: بر مبنای دستورالعمل های ابلاغی سازمان، شبکه استانی همواره در انعکاس وقایع و رویدادهای اقتصادی چه در بعد کلان و چه در ابعاد خرد و معیشتی کوشیده و از دغدغه های مهم مسئولان صداوسیمای مرکز در حوزه های مختلف است.

مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی درخصوص سطح رضایتمندی مخاطبان که در این نشست سؤال شد تأکید کرد: همه ساله در هر فصل، سنجش افکار عمومی از جانب واحد ارزیابی و سنجش سازمان انجام می شود و خوشبختانه علی رغم تعدد شبکه های رادیو تلویزیونی و فضاهای مجازی مخاطبان شبکه پایتخت معنوی ایران از نظر اعتماد عمومی و سطح رضایتمندی در جایگاهی بسیار خوبی قرار دارد و این اعتماد بزرگترین سرمایه رسانه است. وی همچنین اعلام کرد با تغییرات کنداکتور بخش زیارت لوگو و مرحله اول گرافیک شبکه تغییر خواهد نمود و خبر صبح سیما از ساعت 10:30 به ساعت 10 منتقل خواهد شد.