سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

پنج سال زمان برای تولید مستندی از دکتر باستانی پاریزی - صفحه محتوایی خبر

 

 

پنج سال زمان برای تولید مستندی از دکتر باستانی پاریزی

مستند "یک عمر در گهواره "بعد از 5 سال پژوهش و تصویر برداری در شهرهای تهران، کرمان، سیرجان و پاریز به کارگردانی سید حمیدمیرحسینی و تهیه کنندگی علی درویشی به زودی آماده نمایش می گردد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز کرمان، این مستند 40 دقیقه ای روایتگر زندگی پر فراز و نشیب دکتر محمد ابراهیم باستانی پاریزی مورخ، نویسنده، پژوهش گر، شاعر، موسیقی پژوه و استاد بازنشسته دانشگاه تهران است.

عوامل دیگر این پروژه عبارتند از مدیر تولید و برنامه ریز: سمیرا شیخ مظفری، مدیر تصویر برداری: غلامرضا سعادت و علیرضا نجیب زاده، صدابردار: محمد هاشمی، دستیار کارگردان: سارا رحیمی دستیاران تصویر: مرتضی مشایخی، قاسم بومری و تحقیق و پژوهش: محمدعلی گلاب زاده، سیدحمید میرحسینی و زهرا استاد نارویی.

استاد باستانی پاریزی در سوم دی ماه 1304 هجری شمسی در پاریز از توابع شهرستان سیرجان در استان کرمان متولد شد. وی تا پایان تحصیلات ابتدایی در پاریز تحصیل کرد و سال 1320 تحصیلات خو د را در دانشسرای مقدماتی کرمان ادامه داد. پس از گرفتن دیپلم در سال 1325 برای ادامه تحصیل به تهران رفت و تحصیلات خود را در رشته تاریخ پی گرفت . سال 1337 در آزمون دکترای تاریخ پذیرفته شد و دوره دکترای تاریخ را هم در دانشگاه تهران گذراند. یکی از علل اقبال مردم به آثار دکتر باستانی علاوه بر صداقتش در نقل تاریخ بیان حوادث با استفاده از شعر و داستان و لطایف و ظرایف ادبی است که تاریخ را خواندنی و دلپذیر کرده است. وی 5 فروردین 1393پس از تحمل یک ماه رنج بیماری کبد دار فانی را وداع گفت .

alt

alt