سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

پوشش دیجیتالی 85 درصد جمعیت استان اردبیل - صفحه محتوایی خبر

 

 

پوشش دیجیتالی 85 درصد جمعیت استان اردبیل

پوشش دیجیتالی 85 درصد جمعیت استان اردبیل

پوشش دیجیتالی 85 درصد جمعیت استان اردبیل

آیین افتتاح فرستنده دیجیتالی روستای کوجنق از توابع بخش مرکزی مشگین شهر با حضور مدیر کل صدا و سیمای مرکز اردبیل و جمعی از مسئولان محلی شهرستان مشگین شهر برگزار شد.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز اردبیل در این مراسم گفت: 85 درصد از جمعیت این استان زیرپوشش برنامه های دیجیتالی صدا و سیمای جمهوری اسلامی قرار دارند.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز اردبیل، عبدالله مددی در آیین افتتاح فرستنده دیجیتالی روستای کوجنق از توابع بخش مرکزی مشگین شهر افزود: امسال اولویت سازمان زیرپوشش بردن مناطق بیشتری از کشور به شبکه های دیجیتال به ویژه مناطق مرزی است.

وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی استان اردبیل گفت: 180 فرستنده آنالوگ روستایی در مناطق مختلف استان وجود دارد که تبدیل هر یک از این ایستگاه ها به سیستم دیجیتالی نیازمند یک میلیارد و 500 میلیون ریال است.

مددی با بیان اینکه تامین این میزان اعتبار به تنهایی از عهده سازمان صدا و سیما خارج است خواستار مشارکت فرمانداران در این زمینه شد. وی گفت: استفاده از شبکه های دیجیتالی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران از مطالبات به حق مردم است و تلاش می شود با مساعدت و همکاری استانداری و فرمانداران مناطق مختلف استان این خواسته اهالی محقق شود.

وی افزود: برای راه اندازی فرستنده دیجیتالی روستای کوجنق یک میلیارد و 500 میلیون ریال از محل منابع داخلی سازمان و فرمانداری شهرستان مشگین شهر هزینه شده است. به گفته مددی ، با راه اندازی این فرستنده بیش از چهار هزار نفر از اهالی این روستا قادر خواهند بود  18شبکه تلویزیونی و20 شبکه رادیویی را به صورت دیجیتالی و با کیفیت عالی دریافت کنند.