سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

پوشش دیجیتال در زنجان به 88 در صد رسید - صفحه محتوایی خبر

 

 

پوشش دیجیتال در زنجان به 88 در صد رسید

پوشش دیجیتال در زنجان به 88 در صد رسید

پوشش دیجیتال در زنجان به 88 در صد رسید

آیت ا...خاتمی- نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه زنجان- در مراسم افتتاح فرستنده دیجیتال شهرحلب و رونمایی از آثار فاخر تولید مرکز زنجان، با اشاره به اینکه با پیروزی انقلاب اسلامی همه معادلات دنیا به هم ریخت، بیان کرد: در آن برهه زمانی که آمریکا و شوروی سابق بر دنیا حکومت می‌کردند، انقلاب اسلامی که وابسته به هیچ یک از قدرت‌های جهانی نبود، پیروز شد و همین موجب بهت همگان شد.

امام جمعه زنجان با اشاره به اقتدار 37 ساله نظام جمهوری اسلامی اضافه کرد: در این مدت کشور به دستاوردهای بسیاری دست یافته است.

نماینده ولی فقیه در استان در ادامه با اشاره به بحث مذاکرات و روندی که این گفت و گوها داشته است، تصریح کرد: با اینکه ما اهل مذاکره و عرف دیپلماتیک هستیم، با این وجود از عقیده و ایمان خود دست برنخواهیم داشت.

وی با تاکید بر حمایت از تیم مذاکره کننده کشور اضافه کرد: این تیم بر اساس اختیاراتی که از سوی مقام معظم رهبری تعیین شده در مذاکرات حضور پیدا می‌کند و نباید در حین مذاکرات مطلبی گفته شود که روحیه مذاکره کنندگان کاهش یابد

نماینده ولی فقیه در استان زنجان در ادامه سخنان خود ضمن تبیین اهمیت پوشش کامل شبکه های ملی در اقصی نقاط استان، از تلاش صورت گرفته علی رغم کمبودها ومحدودیت های مالی وفنی از مدیرکل وکارکنان صداوسیمای زنجان تقدیر وتشکر نمود.

مدیرکل صداوسیمای مرکز زنجان نیزفرا رسیدن دهه فجر را تبریک گفت و دهه فجر را فرصت مغتنمی برای اطلاع‌رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی عنوان کرد و اظهار داشت: مردم صاحبان اصلی نظام هستند از این رو برنامه‌های دهه فجر در این ایام به صورت مردمی برگزار می‌شود.

وی با یادآوری وقایع رخ داده قبل از پیروزی انقلاب اسلامی بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران یکی از اتفاقات مهم 100 سال اخیر در جهان است، چرا که معادلات جهانی را به هم ریخت.

آقای صفری با اشاره به دستاوردهای کشور طی 36 سال گذشته از عمر پربرکت انقلاب اسلامی اضافه کرد: نعمت وجود رهبری و ولایت فقیه، انقلاب را از گزندهای مختلف حفظ کرده است و موجب موفقیت آن شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برنامه‌های صدا و سیمای مرکز زنجان به مناسبت دهه فجر اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده امسال 281 ساعت برنامه طی دهه فجر از صدا و سیمای مرکز زنجان پخش خواهد شد.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز زنجان با اشاره به برگزاری مراسم جشن انقلاب و همچنین تجلیل از خانواده شهدا به عنوان ویژه برنامه‌های صدا و سیمای مرکز زنجان، تصریح کرد: اتفاق مبارک  دیگر در این ایام افتتاح فرستنده دیجیتال آخرین شهراستان است که با این اقدام همه شهرهای استان زیرپوشش دیجیتال قرار می‌گیرند.

آقای صفری افزود: هم اکنون 21 شهر و 640 روستا از 935 روستای استان زیرپوشش شبکه های دیجیتال صداوسیما قرارگرفته اند.

 

وی با اشاره به اینکه با افتتاح فرستنده آخرین شهر یعنی حلب، پوشش دیجیتال شهرهای استان تا 88 درصد می‌رسد، گفت: از سه هفته  پیش این فرستنده فعال بود است.

آقای صفری با اشاره به سایر برنامه‌های مرکز به مناسبت دهه فجر بیان کرد: رونمایی از موسیقی ارکسترال ساخته شده در مقام شهید دکتر مجید شهریاری و تله فیلم دریادلان با موضوع غواصان دریادل زنجانی است.

وی با بیان اینکه تله فیلم دریادلان در 90 دقیقه تولید شده است، اضافه کرد: موسیقی ارکسترال ساخته شده نیز با عنوان "ایران اوغلی شهریاری" توسط هنرمندان بومی استان ساخته شده است.