جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

پوشش روزانه 4355 دقیقه جمع خوانی قرآن کریم توسط شبکه‌های استانی - صفحه محتوایی خبر

 

 

پوشش روزانه 4355 دقیقه جمع خوانی قرآن کریم توسط شبکه‌های استانی

پوشش روزانه 4355 دقیقه جمع خوانی قرآن کریم توسط شبکه‌های استانی

 

شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی مراکز استان‌ها، با 4355 دقیقه برنامه به صورت روزانه، مراسم جمع‌خوانی قرآن کریم در سراسر کشور را پوشش می‌دهند.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان‌های سازمان صدا و سیما با توجه به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و لزوم ترویج فرهنگ و معارف قرآن توسط رسانه ملی، پوشش گسترده فعالیت‌های قرآنی در اقصی نقاط کشور در دستور کار شبکه‌های استانی قرار گرفته است. مراکز استانی با برنامه‌ریزی انجام شده اقدام به پخش زنده آیین جمع‌خوانی‌های قرآن کریم در شهرهای مختلف کرده‌اند.

برپايه اين گزارش 33 شهر توسط رادیوهای استانی پوشش داده می‌شود كه مجموعه این برنامه‌های رادیویی 2125 دقیقه در روز خواهد بود. علاوه بر اینها، رادیو زیارت نیز هر روز ساعت 18 از حرم مطهر رضوی اقدام به پخش جمع‌خوانی قرآن می‌کند.

پوشش تلویزیونی مراسم ترتیل‌خوانی قرآن ویژه ماه مبارک رمضان توسط شبکه‌های استانی نيز از 33 شهر به صورت زنده و توليدي با مدت زمان 2230 دقیقه هر روز روی آنتن می‌رود. پخش زنده جمع‌خوانی قرآن در حرم مطهر امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) در شهرهای مشهد و قم و نیز آستان مقدس امامزاده شاهچراغ در شیراز از جمله برنامه‌های مراکز به شمار می‌روند و دیگر مراسم هم با استفاده از تجهیزات سیار از مساجد، بقاع متبرکه و حسینیه‌های سراسر کشور روی آنتن می‌روند.

برخی از این برنامه‌ها از شبکه‌های سراسری هم پخش می‌شوند. سیمای مرکز آذربایجان شرقی مراسم جمع‌خوانی قرآن کریم را هر روز از مصلی امام خمینی(ره) شهر تبریز پخش می‌کند که این برنامه در شبکه سحر آذری هم روی آنتن می‌رود.

پخش زنده جمع‌خوانی قرآن کریم از آستان مقدس امامزاده هلال بن علی(ع) شهر آران و بیدگل در ساعت ٤:٣٠ از شبکه قرآن و ساعت 16:30 از شبکه کودک و پخش ترتيل جمع خواني از امامزاده نرمي ساعت ١٧ از شبكه آموزش به همت سیمای مرکز اصفهان، پخش ترتیل‌خوانی قرآن از آستان مقدس امامزاده حسین موسی الکاظم(ع) شهر طبس به همت سیمای مرکز خراسان جنوبی از شبکه‌های مستند (ساعت 10:30) و دو (ساعت 4)، پخش زنده جمع‌خوانی کلام وحی از صحن انقلاب حرم مطهر رضوی توسط شبکه‌ یک ساعت 4:45، شبکه قرآن از رواق امام خمینی(ره) ساعت 11 و شبکه افق از صحن گوهرشاد ساعت 17:30 به همت صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی، پخش زنده ترتیل‌خوانی از حرم احمد بن موسی(ع) توسط شبکه چهار به همت سیمای مرکز فارس هر روز ساعت 11:20 و پخش مراسم جمع‌خوانی ویژه ماه رمضان به همت سیمای مرکز قم در ساعت‌های 14:45 از شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر حضرت معصومه(س) توسط شبکه سه و 19:00 توسط شبکه امید، برخی از این برنامه‌ها هستند.

همچنين پوشش جمع خواني قرآن در شبکه «شما» در دستور كار قرار دارند این برنامه در ساعت‌های 4:30 و 15:00، هر روز از یک استان روی آنتن می‌رود.