سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

پوشش سریع و لحظه‌ای حادثه معدن یورت در صداوسیمای گلستان - صفحه محتوایی خبر

 

 

پوشش سریع و لحظه‌ای حادثه معدن یورت در صداوسیمای گلستان

پوشش سریع و لحظه‌ای حادثه معدن یورت در صداوسیمای گلستان

 

مدیرکل صداوسیمای مرکز گلستان با اشاره به پوشش وسیع و همه‌جانبه اخبار حادثه انفجار و ریزش معدن یورت در آزادشهر در صداوسیمای این استان گفت: روز چهارشنبه گذشته حدود ساعت 12 ظهر بود که حادثه تلخ ریزش معدن در استان ما رخ داد و شاهد از دست دادن جان تعدادی از هم‌استانی‌هایمان بودیم. این اتفاقی متاثرکننده بود و ما را به بهت فرو برد، در عین حال وظیفه‌ای رسانه‌ای را هم بر دوش خود داشتیم.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، بهرام عبدالحسینی افزود: با وجود مسافتی که از مرکز استان تا محل وقوع حادثه وجود داشت، اولین خبرنگارمان را در ساعت 12 و 30 دقیقه در محل مستقر کردیم و مصاحبه‌ها و گزارش‌هایمان در بخش‌های مختلف خبری همان روز روانه آنتن شد.

همچنین گروه دوم رسانه‌ای‌مان از مرکز خبری گنبد کاووس به محل اعزام شدند و واحدهای فنی، اس‌.ان‌.جی و واحدهای سیارمان هم بلافاصله بعد از تجهیز امکانات، از ساعت 16 بعدازظهر در محل حاضر بودند.

وی تاکید کرد: با وجود همه شرایط سخت چون نبود برق که در محل حادثه احساس می‌شد، همکارانمان تلاش‌شان را کردند و ستاد بحران استان هم به کمک‌مان آمد؛ لذا اولین پخش زنده ما در ساعت 17 و 30 دقیقه بعدازظهر روز چهارشنبه روانه آنتن شد.

خبررسانی در روزهای اولیه پس از وقوع حادثه و پاسخ دادن به نیاز مردم در ارتباط با کسب اخبار لحظه‌ای، دیگر وظیفه رسانه در چنین شرایطی است. عبدالحسینی در این خصوص توضیح داد: خوشبختانه ما از همان زمانی که توانستیم سیگنال‌ها را متصل و اولین ارتباط تلویزیونی را برقرار کنیم، پخش‌های زنده را به‌طور مرتب ادامه داده و نزدیک به 390 دقیقه خبر و گزارش تولید کرده‌ایم. ما با تمام شبکه‌های استانی و ملی،‌ بویژه شبکه‌های یک، خبر، جام‌جم و پرس‌تی‌وی در ارتباط بودیم و تلاش کرده‌ایم نیازهای خبری‌شان را تأمین کنیم.

مدیر صداوسیمای استان گلستان افزود: واحد پخش سیار ما تا پایان این واقعه در محل مستقر خواهد بود و تا جمعه شب شبکه خبر کادری کوچک در بخشی از قاب تصویر خود قرار داده بود که به‌صورت زنده به پخش عملیات نجات معدنچیان محبوس می‌پرداخت.

عبدالحسینی افزود: در ابتدای حادثه در هر ساعت یک پخش زنده داشتیم و اخیرا به هر دو ساعت یک ارتباط مستقیم رسیده‌ایم.

عبدالحسینی از پخش رادیویی این اخبار هم خبر داد و گفت: به هر حال پخش رادیویی از آنجا که با تصویر سروکار ندارد ساده‌تراست و ما از همان زمانی که گروه‌هایمان به محل حادثه رسیدند، بلافاصله ارتباط‌های رادیویی را هم برقرار کردند و این ارتباط‌های زنده تا این لحظه ادامه‌دار است