جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

پوشش کامل تاسوعا و عاشورای حسینی از 70 شبکه رادیویی و تلویزیونی - صفحه محتوایی خبر

 

 

پوشش کامل تاسوعا و عاشورای حسینی از 70 شبکه رادیویی و تلویزیونی

پوشش کامل تاسوعا و عاشورای حسینی از 70 شبکه رادیویی و تلویزیونی

 

شبکه‌های استانی رسانه ملی به منظور تکریم حضور حماسی مردم در آیین‌های عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع)، امسال با استفاده از تمام توان و ظرفیت خود به انعکاس بایسته این رویداد مهم می‌پردازند؛ پوشش رسانه‌ای گسترده مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله(ع) در شبکه‌های استانی، حاصل هماهنگی با دستگاه‌های اجرایی، مسئولان هیئت‌ها، حسینیه‌ها، تکایا، بقاع متبرکه، مساجد، مسئولان انتظامی و گروه‌های خودجوش مردمی در سراسر کشور است. 

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها پیش از فرا رسیدن ماه محرم امسال، با برنامه ریزی معاونت امور استان ها شبکه‌های استانی نشست های متعدد توجیهی و مشورتی با دستگاه‌ها، ارگان‌ها، مسئولان اجرایی و انتظامی و مسئولان هیئت‌هاف حسینیه‌ها، مساجد و تکایا تشکیل شده دانده اند.  

70 شبکه رادیویی و تلویزیونی تمام توان و تجهیزات خود را برای پوشش کامل عزاداری های مردم ایران آماده کرده اند تا با ارسال عزاداری‌ها به نودال مرکزی، زمینه را برای پخش همزمان عزاداری ها از شبکه‌های سراسری و برون‌مرزی فراهم کنند. همچنین بیش از 7هزار 600نفر از کارکنان شبکه‌های استانی در قالب گروه تولیدی، برنامه سازی، پشتیبانی فنی و خدماتی وظیفه تولید، آماده‌سازی، پخش و ارسال تصاویر را در مراکز استان‌ها، شهرستان‌ها و بخش‌های روستایی مختلف بر عهده خواهند داشت. در حوزه تولید (صدا، رادیو نما، سیما، خبر، خبرنگاران و گزارشگران، فضای مجازی) بیش از هزار گروه برنامه‌ساز، فعالیت مستمر شبانه‌روزی برای پوشش کامل عزاداری ها در نظر گرفته شده اند.

بیش از دو هزار نفر از مهندسان، کمک مهندسان و تکنسین های فنی در بخش های صدا وتصویر شامل ( استودیوها، واحد های سیار رادیویی و تلویزیونی ) بخش ارتباطات زمینی و ماهواره ای شامل ( لینک های مایکرویو، فیبر نوری، SNG ) بخش فرستنده های رادیویی و تلویزیونی وظیفه خطیر انتقال و انتشار سیگنال را بر عهده دارند.

هماهنگی و پشتیبانی لازم در اعزام SNG و واحدهای سیار تلویزیونی به مراکزی که این امکان را ندارند و همچنین اختصاص فرکانس ارسال و دریافت ماهواره، برای کلیه مراکز جهت انتقال سیگنال از اقصا نقاط کشور به نودال مرکزی سازمان و هماهنگی فنی در انعکاس و حضور شبکه های استانی و شبکه شما در شبکه های سراسری و برون مرزی را عهده دار هستند.

بیش از 1600 نفر در حوزه‌های پشتیبانی، تدارکات، حمل و نقل و حراست مسئولیت‌های خاص خود را انجام خوهند داد.

با ساماندهی این حجم گسترده از نیروهای متخصص حوزه‌های مختلف، مراسم و آیین‌های سوگواری در بیش از هزار و 600 شهرستان، بخش و روستای سراسر کشور از طریق شبکه‌های استانی به صورت زنده یا ضبطی پوشش داده خواهند شد.  

33 قاب عزا در شبکه شما 

در کنار مراکز استانی، شبکه «شما» نیز با گستره ملی تدارک برنامه های ویژه ای را دیده است که از آن جمله می توان به پخش ویژه برنامه‌هایی به منظور پوشش گسترده آیین‌ها و مراسم سوگواری در اقصی نقاط کشور اشاره کرد؛ برنامه‌های ویژه روزهای تاسوعا و عاشورا در شبکه شما از ساعت 9 صبح آغاز می شود، در این برنامه ها علاوه بر پوشش گسترده و همه جانبه مراسم سوگواری در سراسر کشور، مهمانان و کارشناسان مختلفی برای گفت وگو پیرامون تبیین شخصیت اباعبدالله(ع) و قیام عاشورا حضور  خواهند داشت، آیتم‌های گوناگونی هم برای این برنامه در نظر گرفته شده که از آن جمله می‌توان به نوحه ‌‌سرایی در اقوام ایرانی با لهجه‌های مختلف اشاره کرد.