جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

پوشش گسترده رسانه ای حماسه هفتم اسفند ماه ازصدا و سیمای خراسان رضوی - صفحه محتوایی خبر

 

 

پوشش گسترده رسانه ای حماسه هفتم اسفند ماه ازصدا و سیمای خراسان رضوی

پوشش گسترده رسانه ای حماسه هفتم اسفند ماه ازصدا و سیمای خراسان رضوی

پوشش گسترده رسانه ای حماسه هفتم اسفند ماه ازصدا و سیمای خراسان رضوی

صدا و سیمای خراسان رضوی، حماسه حضور گسترده مردم در استان را در روز انتخابات هفتم اسفند ماه را از ابعاد مختلف منعکس کرد.

به گفته آینه دار قائم مقام صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی، حضور مقتدرانه مردم در پای صندوق های رأی در برنامه « اقتدار ملی » سیمای مرکز خراسان رضوی که از ساعت 7:30 تا 24 به صورت زنده ادامه داشت؛ پوشش تصویری داده شد. 17 گروه گزارشی و تصویر برداری در شهر مشهد و سطح استان فعال بودند که در فواصل زمانی متعدد و متنوع در بین برنامه های سیمای مرز خراسان رضوی با برقراری مجموعاً حدود 11 ارتباط مستقیم با شبکه های سراسری همچون شبکه های 1، 2، 3، 4، 5، شبکه شما و شبکه های برون مرزی همچون الکوثر و پرس تی وی مخاطبان رسانه ملی در سراسر کشور از حال و هوای انتخابات در پایتخت معنوی ایران و شهرستان های استان آگاه شدند.

قائم مرکز خراسان رضوی با اشاره به برقراری 12 ارتباط مستقیم حوزه سیمای استان با ستاد انتخابات استان مستقر در استانداری خراسان رضوی افزود: ارسال تصاویر به مرکز و شبکه های سراسری، فعال بودن 22 گروه به استعداد 153 نفر در مشهد و شهرستان های سبزوار، قوچان، تربت حیدریه، گناباد، نیشابور و فیض آباد، تربت جام، فریمان و ... نیز از دیگر اقدامات ویژه حوزه سیمای خراسان رضوی در روز هفتم اسفند ماه 94 روز انتخابات بود.

وی گفت: تمامی اطلاعیه های ستاد انتخابات سریعاً از طریق سیمای مرکز خراسان رضوی به اطلاع مخاطبان رسید و بهره مندی از امکانات تیم سیار ارسال تصاویر زنده در شهرستان ها و حوزه های اخذ رأی در روستا و شهرستان ها، اتفاقی مطلوب بود که نخستین بار در کشور اجرا و با استقبال و قدردانی رسانه ملی و مردم قرار گرفت.

آینه دار تصریح کرد: حوزه صدای مرکز خراسان رضوی هم پس از تلاش چند ماهه با برنامه های متعدد در خصوص اطلاع رسانی و ترغیب عمومی نسبت به اهمیت مشارکت سیاسی و تأثیر حضور مردم در عرصه انتخابات در روز اخذ آرا با برنامه « روز سر نوشت » که از ساعت 7 تا 24 به صورت زنده ارائه داشت با پخش مستقیم آیتم های گزارشی و مستند مشارکت پر شور مردم را در پای صندوق های رأی را در امواج رادیو به سمع شنوندگان رساند.

وی افزود: 4 تیم برنامه سازی در قالب 12 گروه، مجموعاً 60 نفر، در 4 نوبت برنامه روز سر نوشت را تهیه و به روی آنتن فرستادند که بهره مندی از دو تیم گزارشی فعال در سطح نوبت های صبح و عصر از نقاط مختلف شهر و شعب اخذ آرا مخاطب رادیو نیز از کم و کیف برپایی انتخابات آگاه شدند.

ارتباط مستمر با ستاد انتخابات، انعکاس سریع اطلاعیه های ستاد انتخابات، پخش مستقیم اظهارات استاندار خراسان رضوی و دبیر ستاد انتخابات هر نیم ساعت یا 45 دقیقه یک بار و .... نیز از دیگر اقدامات حوزه صدای مرکز خراسان رضوی بود.

قائم مقام صدا و سیمای خراسان رضوی با اشاره به به اینکه از حوزه خبر صدا و سیمای مرکز نیز 11 گروه گزارشی تلویزیونی و رادیویی در مشهد و در مجموع 45 گروه در استان با 118 نفر از عوامل خبر از 6:30 صبح فعال بودند افزود: ارتباط زنده با بخش های خبری ساعت 14 سراسری، شبکه خبر و همچنین ارسال 12 بسته تصاویر انتخاباتی به تهران به مدت 31 دقیقه از اقدامات واحد خبر صدا و سیمای خراسان رضوی بود.

وی افزود: از دیگر تلاش عوامل حوزه خبر می توان به بر قراری 4 ارتباط مستقیم با ستاد انتخابات نیز اشاره کرد که مردم نسبت به وقایع و شرایط شعب اخذ رأی اطلاعات لازم را دریافت کردند.

حوزه فنی نیز 11 گروه به تعداد 60 نفر از عوامل خود توانست کار پشتیبانی فنی و سیگنال رسانی از 9 شهر استان و 5 نقطه در مشهد مقدس را به صورت زنده به مرکز و شبکه های سراسری انجام دهند.