سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

پوشش ۹۸ درصدی شبکه‌های دیجیتال در استان اردبیل - صفحه محتوایی خبر

 

 

پوشش ۹۸ درصدی شبکه‌های دیجیتال در استان اردبیل

پوشش ۹۸ درصدی شبکه‌های دیجیتال در استان اردبیل

 

مدیرکل صدا و سیمای مرکز اردبیل گفت: بالای ۹۸ درصد جمعیت استان اردبیل از نعمت فرستنده‌های دیجیتال بهره‌مند هستند.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها،  نشست مشورتی و بررسی راهکار‌های افزایش ساخت برنامه‌های تولیدی تلویزیونی و رادیویی با حضور نماینده مردم شهرستان‌های کوثر و خلخال، مدیرکل صدا و سیما و فرمانداران و بخشداران جنوب استان در کوثر برگزار شد.
نظری نماینده مردم شهرستان‌های کوثر و خلخال با اشاره به قابلیت‌های گردشگری، کشاورزی و ورزشی دو شهرستان گفت: برای معرفی هر چه بیشتر توانمندی‌ها در راستای افزایش اشتغال جوانان و رونق اقتصادی، صدا و سیمای مرکز استان نقش راهبردی دارد.

وی ضمن تأکید به افزایش سهم دو شهرستان از برنامه‌های تولیدی برای پخش در شبکه سبلان افزود: پخش برنامه‌های مختلف تولیدی از شبکه پرمخاطب استانی در قالب مستند باعث جذب سرمایه گذاری‌ها در حوزه‌های مختلف خواهد شد.

ملااحمدی مدیرکل صدا و سیمای مرکز اردبیل هم با اشاره به تعریف ۱۷۰ فرستنده کم قدرت در استان برای پوشش شبکه‌های مختلف تلویزیونی و رادیویی گفت: به ترتیب ۳۲ و ۵۸ فرستنده دیجیتال برای شهرستان‌های کوثر و خلخال تعریف شده که حدود ۵۰ درصد فرستنده‌های استانی را شامل می‌شود.

وی افزود: تاکنون بالای ۹۸ درصد جمعیت استان اردبیل تحت پوشش شبکه‌های دیجیتال قرار گرفته اند.

کنعانی فرماندار کوثر نیز گفت: به تصویر کشیدن توانمندی‌های شهرستان در حوزه‌های مختلف باعث ایجاد رغبت و امیدآفرینی در جهت جهش و رونق تولید در سطح خانوار‌ها و کارگاه‌های کوچک خواهد شد.

بابایی فرماندار خلخال نیز با اشاره به قابلیت‌های بالای معدنی گفت: شهرستان‌های کوثر و خلخال یکی از ۲۱ منطقه بزرگ و مهم معدنی شناخته شده کشور هستند.