جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

پوشش 100درصدی دیجیتال در مناطق مرزی استان گلستان تا پایان امسال - صفحه محتوایی خبر

 

 

پوشش 100درصدی دیجیتال در مناطق مرزی استان گلستان تا پایان امسال

پوشش 100درصدی دیجیتال در مناطق مرزی استان گلستان تا پایان امسال

 

 نشست اعضاء شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما در سالن جلسات  صدا و سیمای گلستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای گلستان،در این نشست که با حضور مجمع نمایندگان استان برگزار شد مدیرکل صدا وسیمای مرکز گلستان در ابتدای این جلسه گزارشی از عملکرد این مرکز  اعلام کرد و افزود: تا پایان سال همه مناطق مرزی استان صدرصد زیر پوشش دیجیتال قرار خواهند گرفت.

عبدالحسینی با اشاره به توفیقات مرکز در جشنواره های مختلف و رویدادهای فرهنگی و رسانه ای اظهار داشت: برنامه های این مرکز هم اکنون 24 ساعته است که بخش قابل توجهی از آن به موضوع اقتصاد مقاومتی و معرفی کارآفرینان در شهرها و روستا‌ها اختصاص دارد.

وی اظهار داشت : این مرکز تعامل بسیار خوبی با نمایندگان استان دارد و برای حضور آنان در برنامه های مختلف این مرکز محدودیتی ندارند.

در ادامه این نشست معاون حقوقی وامور مجلس صدا وسیما هم گفت: بودجه صدا و سیما امسال متاسفانه به صورت صدرصد اختصاص پیدا نکرده است که تلاش می کنیم در سال 97 علاوه بر افزایش بودجه اختصاص صددرصدی آن را نیز به عنوان یکی از تکالیف دولت پیگیری کنیم .

محمد علی عبدالله زاده با اشاره به مشکل بودجه ایی این سازمان ، تلاش نمایندگان را برای رفع این تنگنا بسیار ضروری دانست.

 کاتب عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از تعامل خوب صدا و سیمای گلستان با بیان اینکه صدا وسیمای مرکز گلستان در تعامل با نمایندگان استان عملکرد بسیار خوبی داشته است گفت: پوشش صددرصدی دیجیتال مناطق مرزی استان که قرار است تا پایان امسال محقق شود از جمله اقدامات بی نظیر صدا وسیمای مرکز گلستان است.

عضو شورای نظارت بر سازمان صداوسیما همچنین نرخ پایین جمعیت روستایی را از جمله چالش های جدی کشور دانست و اظهار داشت :هم اکنون فرهنگ کار در کشور ضعیف است و صدا وسیما می تواند علاوه بر ترویج فرهنگ کار و کارآفرینی روستاییان را با قوانین اشتغال روستایی و تسهیلات کم نظیری که برای این امر پیش بینی شده است آشنا کند.

قاضی زاده هاشمی عضو شورای نظارت بر سازمان صداوسیما هم با بیان اینکه صدا وسیمای مرکز گلستان فضای آرامی دارد و وحدت، همدلی و انسجام نیروی انسانی آن قابل تحسین است اظهار داشت:  در عرصه رسانه‌ای به دوره ای رسیده ایم  که فضای مجازی گسترش زیادی یافته است  ضرورت دارد صدا و سیما برای حفظ مرجعیت خود حضور پررنگ تری در فضای مجازی داشته باشد

وی در ادامه تصریح کرد: هر 6 عضو شورای نظارت بر سازمان صدا وسیما پیگیر رفع مشکلات مالی این سازمان هستیم.

در این نشست  تربتی نژاد دبیر مجمع نمایندگان استان هم با برشمردن ماموریت ها و رسالت سنگین صدا وسیما در هدایت افکار عمومی اظهار داشت: عملکرد صدا وسیما در تقریب مذاهب و اقوام مختلف استان بسیار ارزشمند بوده است.

وی افزود :مرکز گلستان با وجود تنگنای مالی دارای مدیریت با انگیزه و کارکنان با نشاط است.

 تربتی نژاد همچنین افزود: در صدا وسیمای مرکز گلستان چیزی به عنوان نمایندگان اصول گرا و اصلاح طلب موضوعیت ندارد و بدون تبعیض عملکرد همه نمایندگان را پوشش می دهد.

علی رضا ابراهیمی نماینده رامیان و آزادشهر و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی هم با بیان اینکه 2 هزار میلیارد تومان اعتبار کنونی سازمان صدا وسیما پاسخگوی ماموریت های حساس و سنگین رسانه ملی نیست گفت: در تلاش هستیم با همکاری نمایندگان و تعامل با دولت این بودجه را در سال 97 افزایش دهیم.