سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

پیام تبریک دکتر دارابی به مناسبت هشتادمین سالگرد تاسیس رادیو - صفحه محتوایی خبر

 

 

پیام تبریک دکتر دارابی به مناسبت هشتادمین سالگرد تاسیس رادیو

رادیو هدیه اردیبهشتی 80 ساله‌ای برای همه ایرانیان است

پیام تبریک دکتر دارابی به مناسبت هشتادمین سالگرد تاسیس رادیو


معاون امور استان‌های رسانه ملی به مناسبت هشتادمین سالگرد تاسیس رادیو در ایران، در پیامی این روز را به همه کارکنان تلاشگر و خدوم شبکه های رادیویی استانی صداوسیما تبریک گفت.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان‌های سازمان صدا و سیما، چهارم اردیبهشت ماه سال 1319 اولین فرستنده رادیویی در ایران فعالیت خود را آغاز کرد و این روز به نام روز رادیو در ایران نامگذاری شده است.
به همین مناسبت دکتر علی دارابی معاون امور استان‌های رسانه ملی در نامه‌ای خطاب به معاونان صدای مراکز استانی، این روز را به آنها و همه کارکنان رادیو در استان‌ها تبریک گفت.
دراین پیام آمده است: هر صبح دوباره متولد می‌شود؛ با سلامی به گستره سرزمین، و می‌دود در رگ‌های زندگی و قد می‌کشد بر تارک روز، ساده و صمیمی برایمان شعر می‌خواند و قصه می‌گوید، حرف‌هایش بر دل می‌نشیند و تازه می‌کند مهربانی را، دوستی را و زندگی را.
هشتاد سال است که هر روز بی تکرار، تکرار می‌شود؛ همان دستگاه سخنگویی که داستان تولدش از فشردن دکمه سیاه رنگی در اتاق کوچک ساختمان بی‌سیم آغاز شد و تاریخی دارد پُر فراز و فرود، از عمارت کلاه فرنگی تا میدان ارگ و از بزنگاه‌های مهم انقلاب تا روزهای حماسه و جهاد در جبهه‌ها و تا لحظه لحظه امید و امداد، در روزگاری که نیازمند همدلی بوده‌ایم و هستیم.
دکتر دارابی خاطرنشان کرد: از رادیو می‌گوییم، از هدیه‌ای اردیبهشتی که ۸۰ بهار از عمرش می‌گذرد و هر بار خود را در هر ردیف و فرکانس و موج و نرم‌افزاری پیدا کرده است. گوش بسپرید که نوای دل انگیزش از آذربایجان تا سیستان، از خراسان تا هرمزگان و از کرمان تا کردستان و گیلان و جای جای  سرزمینمان در اعجاز کلماتی جان می‌گیرد که در هر بار شنیدن، قلبمان را می لرزاند؛ تولد هشتاد سالگی رادیو بر همکاران کم توقع، تلاشگر، خلاق و خستگی‌ناپذیر این رسانه صمیمی و ماندگار مبارک باد.