سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

پیام دکتر دارابی به دومین جشنواره ملی چلچراغ - صفحه محتوایی خبر

 

 

پیام دکتر دارابی به دومین جشنواره ملی چلچراغ

جشنواره رادیویی چلچراغ طلیعه آشنایی مردم ایران با حضرت شاهچراغ است

پیام دکتر دارابی به دومین جشنواره ملی چلچراغدکتر علی دارابی معاون امور استان‌های رسانه ملی پیامی را به دومین جشنواره ملی رادیویی چلچراغ شیراز صادر کرد.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان‌های سازمان صدا و سیما، دکتر علی دارابی پیامی را به دومین جشنواره ملی رادیویی چهل چراغ شیراز صادر کرد.
معاون امور استان‌های رسانه ملی در این پیام با اشاره به اینکه شیراز شهر بارگاه ملکوتی امین ولایت حضرت احمد بن موسی(ع) و ماوای امامزادگان جلیل القدر و شهیدان سرو قامت است خاطرنشان کرده است: رهبر فرزانه انقلاب این شهر را سومین حرم اهلبیت (علیهم السلام) نامگذاری نمودند که به فرجام رساندن و عینیت بخشیدن به آن نیازمند همفکری، هم آوایی و هم صدایی همه فرهیختگان، اهل فرهنگ، هنر و رسانه، مسئولین و متولیان و اساتید ارجمند حوزه و دانشگاه است و در این میان معاونت امور استان‌های سازمان و صدا و سیمای مرکز فارس پیشگام این ضرورت بایسته هستند.
وی در ادامه آورده است: برگزاری دومین دوره جشنواره ملی رادیویی چلچراغ شیراز با حضور 1000 اثر رسانه‌ای و مردمی از سراسر کشور نشان‌دهنده سعی بلیغ و همت ستودنی همکاران عزیز در این راستاست.
دکتر دارابی با اظهار امیدواری به اینکه این جشنواره موجب آشنایی بیشتر مخاطبان با شخصیت والای حضرت شاه چراغ (علیه السلام) شود تصریح کرده است: همچنین این رویداد مهم فرهنگی و رسانه‌ای می‌تواند مقدمه ای برای گسترش و تبیین ویژگی‌های آن حضرت در میان ارادتمندان باشد. از خداوند متعال برای بانیان، حامیان و برگزار کنندگان این جشنواره به ویژه حضرت آیت الله دژکام نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه شیراز، جناب آقای دکتر رحیمی استاندار محترم فارس و همکاران خود در همه مراکز صدا و سیما بالاخص صدا و سیمای مرکز فارس که با همت عالی دومین جشنواره چلچراغ را به فرجام رساندند و نیز کلیه هنرمندانی که با آثار ارزشمند خود گرمابخش این جشنواره بودند دوام توفیقات را مسئلت می‌نمایم.
گفتنی است دومین جشنواره ملی رادیویی چلچراغ شیراز ۲۶ اسفند امسال با تقدیر از برترین‌ها در حرم مطهر حضرت احمدبن موسی (علیه السلام) به کار خود پایان داد.
در آیین پایانی این جشنواره از ۴۹ اثر برگزیده در بخش های مختلف تقدیر شد.
این آثار در قالب‌های نمایش بلند و کوتاه، مینی فیچر، آنونس، مسابقه رادیویی، مستند گزارشی، داستان کوتاه، متن رادیویی، برنامه‌های ترکیبی، چاوش خوانی، مستند تحقیقی، پادکست، گزارش و عکس و برنامه‌های ابداعی رادیو نما و فضای مجازی شامل عکس‌نگاشت و اینفوگرافی در دو رده رادیوهای سراسری و رادیویی مراکز استان‌ها و آثار آزاد مردمی بودند.
به گفته سید تقی سهرابی مدیر کل صدا و سیمای مرکز فارس ۸۹۵ اثر رادیویی به دبیرخانه جشنواره ارسال شده بود که در نهایت ۴۹ اثر برگزیده و در مراسم پایانی تندیس، لوح تقدیر و جایزه نقدی به صاحبان آنها اهدا شد.