سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

پیام معاون امور استان‏ ها به سیزدهمین دوره مسابقات قرآن و عترت رسانه ملی - صفحه محتوایی خبر

 

 

پیام معاون امور استان‏ ها به سیزدهمین دوره مسابقات قرآن و عترت رسانه ملی

پیام معاون امور استان‏ ها به سیزدهمین دوره مسابقات قرآن و عترت رسانه ملی

 

خدای متعال را شاکریم که فضای کشور عزیزمان را با نور قرآن کریم منور نموده و در دل و جانهایمان عشق و علاقه به ساحت مقدس قرآن و اهل بیت علیهم‏ السلام را قرار داد.
از برکات مهم انقلاب اسلامی ایران، رشد روز افزون انس و الفت با قرآن کریم است که این مهم، در رسانه ملی و در بین همکاران و خانواده‏ های محترم ایشان نیز متبلور شده است.
برگزاری مسابقات قرآن مقدمه‏ ی مناسب برای فهم و تخلق به اخلاق قرآن کریم است. با قرآن و تحت تعالیم روح‏بخش آن می‏ توان به درجات عالی معرفت دست یافت و این مهم ابتدا با درک الفاظ و معانی قرآن مسیر است که در این مسیر نورانی، قاریان و حاملان قرآن پیشگام و موفق‏ تر از بقیه عمل کرده‏اند.
قرائت، تکرار، حفظ و انس با آیات کریمه‏ ی قرآن موجب می ‏شود که انسان بتواند در آیات آن تدبر کند و مسیری سالم و با کم‏ترین دغدغه‏ های زندگی مدرن امروزی را برای خود برگزیند.
امروز باید شرایط فهم، تدبر در قرآن و رسیدن به حقایق نورانی آن را در جامعه ایجاد کرد و رسانه ملی در این مسیر مسئولیتی خطیر و بزرگ را برعهده دارد تا با استفاده از امکانات و توانمندی‏ های خود در سراسر کشور به ویژه در بین جوانان، مروج فرهنگ و تعالیم قرآنی باشد و این میسّر نیست مگر آنکه خود در مقام عمل برآییم و به گسترش فرهنگ قرآن‏ خوانی در رسانه ملی اهتمام ورزیم.
بدین وسیله ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای بزرگوار انقلاب اسلامی که با تقدیم خون خود امنیت و آسایش را برای جامعه فراهم آورند تا شاهد رشد و توسعه فعالیت‏ های قرآنی باشیم، از تلاش دست‏ اندرکاران سیزدهمین دوره مسابقات قرآن و عترت رسانه ملی به ویژه همکاران محترم مراکز استان‏ ها تقدیر و تشکر نموده و توفیق هر چه بیشتر آنان را در پناه قرآن از درگاه الهی خواستارم.

 علی دارابی - معاون امور استان ‏های سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران