سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

پیشرفت 70 درصدی استودیو حرم مطهر شاهچراغ (ع) - صفحه محتوایی خبر

 

 

پیشرفت 70 درصدی استودیو حرم مطهر شاهچراغ (ع)

پیشرفت 70 درصدی استودیو حرم مطهر شاهچراغ (ع)

 

مدیرکل صدا وسیمای مرکز فارس در دیدار با آیت الله ایمانی نماینده مقام معظم رهبری در استان فارس و امام جمعه شیراز از راه اندازی استودیو حرم مطهر احمدبن موسی (ع) در آینده نزدیک خبر داد.

سهرابی با بیان اینکه اعتبار در نظر گرفته شده برای راه اندازی استودیو حرم 55 میلیارد ریال است گفت: با تخصیص وجذب 25 میلیارد ریال  اعتبار در سال 94 فاز اول این مجموعه رسانه ای شامل استودیوی رادیو و استودیوی تلویزیون به پایان رسیده است.

وی ابراز امیدواری کرد که تا پایان ماه مبارک رمضان کار نصب دوربین های حرم مطهر  در شبستان و چند بخش دیگر از جمله صحن مشرف به ضریح مطهر به اتمام برسد.

با راه اندازی استودیو رادیویی وتلویزیونی حرم مطهر و برقراری ارتباط آن با نودال مرکزی برنامه های معارفی و سخنرانی های سخنرانان و همچنین مناسبت های مذهبی  قابلیت پخش در سراسر کشور را به صورت زنده خواهند داشت.

حرم مطهر احمدی و محمدی در شهر مقدس شیراز از جایگاه ویژه و خاصی در کشور واستان فارس برخوردار است . مقام معظم رهبری مدظله العالی در سفر تاریخی خود در سال 78 به استان فارس به واسطه حضور پربرکت حرم مطهر حضرت شاهچراغ  و برادران بزرگوارشان و سایر امام زاده ها در شیراز و استان فارس ، شیراز را سومین حرم اهل بیت  در ایران اسلامی معرفی کردند.

آیت الله ایمانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شیراز  در این دیدار ضمن قدردانی از تلاش صدا وسیما گفت: نامگذاری شیراز به عنوان سومین حرم یک لقب تشریفاتی نیست  و تبیین این موضوع  با عنایت به فرمایش  مقام معظم رهبری ضروری است  و صدا وسیما در این خصوص نقش وجایگاه ویژه ای دارد.